Şahan Gökbakar’dan Artvin’e destek

Şahan Gökbakar, Artvin'in Cerattepe bölgesinde yapılan eylemlere destek verdi.

Şahan Gökbakar’dan Artvin’e destek

Artvin’in Cerattepe bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyeti için yapılan protestolar devam ediyor, eylemciler zaman zaman polisle çatışıyor. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Cerattepe’de yapılması planlanan madencilik faaliyeti için eylem yapanlara destek verdi. Ancak desteğine tepki yağınca; “Maden çıkarılsın tabii ki ama o yöre halkını kimse rahatsız etmeden yapılsın bu iş” açıklamasını yaptı.

ŞAHAN GÖKBAKAR DESTEK VERDİ

Gösteriler devam ederken Şahan Gökbakar, “Artvin halkının haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyorum!” diyerek sosyal medyadan desteğini duyurdu. Fotoğraf paylaşan Gökbakar; ” ARTVİN halkının HAKLI mücadelesini sonuna kadar destekliyorum! #agaç #orman #artvin asagıya yazılan bazı yorumları Allaha havale ediyorum. Benim kim oldugum, neyi destekledigim cok bellidir. Herkes susarken ben bu devlet asker polisi destekleyen mesajlar yazdım. O nedenle boş laf kalabalığı yapmasın bazıları.maden tabiki çıkarılsın ama o yöre halkını kimse rahatsız etmeden yapılsın bu iş. Lafınızı bilin akıllı konuşun…” notunu düştü.

TEPKİ YAĞDI 

Gökbakar’a takipçilerinden “yanlış yaptığını” anlatan onlarca cevap yağdı. Söz konusu mesajlarda bunun ikinci Gezi dalgası olduğunu, Gezi’de sanatçıların meselenin ağaç olduğunu zannettikleri; sonunda hükümeti indirmek için yapılan bir organizasyon olduğunu görünce pişman oldukları ifade edildi.

CEVAP GECİKMEDİ

Tepkiler üzerinne Gökbakar, bir paylaşım daha yaptı ve paylaştığı fotoğrafa şunları yazdı:

Ormanı Ağacı ve o bölgede yaşayan insanları önemsemek vatan hainliği değildir. Fikirleri savunmak şiddete döndüğü anda ben karşısında olurum. Kişi olarak askerinide polisinide her fırsatta kollayan hatırlayan biriyim. Ülkemide sonuna kadar seven bir yapıdayım. Dolayısıyla bu konunun siyasi boyutları beni ilgilendirmiyor. Maden çıkarılsın tabiki. Yöre halkı üzülmeden ve doğaya minimum hasar vererek yapılsın diyoruz. Başka dediğim bişey yok. Bilmem anlatabildim mi??”

Loading...