Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şahan, restorasyon rezaletine isyan etti: V. Murat yaşasa o da klima taktırırdı
Şahan, restorasyon rezaletine isyan etti: V. Murat yaşasa o da klima taktırırdı
İstanbul'daki Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde bulunan Osmanlı Padişahı V. Murat'a ait Av Köşkü Hamamı'ndaki restorasyon Şahan Gökbakar'ı da isyan ettirdi.
Magazin 28 Ekim 2017 - 13:09

İlk olarak Sözcü gazetesinin dikkat çektiği bu restorasyon rezaleti sonrasında, 1864’te yapılan V. Murat Av Köşkü Hamamı ve köşkten geriye kalan tek kalıntı sıvandı ve üzeri pvc kaplanarak yine amacından çok farklı bir görüntüye büründü. Yaşanan bu restorasyon rezaleti sonrasında ünlü isimler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Yaşananlara tepki gösteren isimlerden biri de Şahan Gökbakar oldu. Şahan sosyal medya hesabından şunları yazdı:

sahan-ic-y

“Bu tarihi eser izbeliği, eli yüzü düzgün, tertemiz boyalı pvc pen doğramalı pleksi tavanlı bir binaya dönüştürenleri tebrik ediyorum. V.Murat’ın av köşkü hamamı falan dinlemeyiz biz. Restorasyon böyle yapılmadı mı anlamı yok ki, tarihi eser diye aslına uygun yapıp tuğla mı bıraksalardı… Yoooook önce sıvayı atacan astarını falan atıp pen dograma takacan ki ısı yalıtımı olsun… Klima takıldı diye laf oluyo, 2017’de klimasız bina mı olur? V.Murat yaşasa o da taktırırdı klima… 19.yüzyıldan kalma diye klimasız mı kalsın. 200 senedir bom bok duran izbeliği yep yeni pırıl pırıl yapanları tebrik edeceğinize hep eleştiri… Yani biraz iyi yapılanı güzel yapılanı takdir etmeyi öğrenin ya!”