Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Salih Kalyon, sandık başında tartışmaya girdi
Salih Kalyon, sandık başında tartışmaya girdi
Bodrum'un Torba Mahallesi'nde oy kullanan ünlü sinema sanatçısı Salih Kalyon, sandığa kızı Ekin Kalyon ve 84 yaşındaki kayınvalidesi Sevinç Arıkan ile birlikte geldi.
Magazin 16 Nisan 2017 - 16:25

Rahatsızlığı nedeniyle oy kullanmaya ambulans ile getirilen ve oyunu oksijene bağlı olduğu için ambulans içerisinde kullanan Sevinç Arıkan’a AKP’li gözlemci Mustafa Uslu itiraz etti. Arıkan’ın kullandığı oy pusulasının açık bir şekilde zarfa konulduğunu söyleyen Uslu, sandık görevlilerine “Oy pusulasının kullanılan oyun rengini göstere göstere zarfa konulması yasalara aykırıdır. Bu şekilde oy kullandırmanız yasal değil. Bu nedenle gerekli itirazımı yaparım” dedi. İtiraza yanıt veren Salih Kalyon, “Kayınvalidem rahatsız olduğu için yataktan kalkamıyor. Sandık görevlilerinin önünde oyu zarfa koyuldu. Bunda itiraz edecek ne var? Kayınvalidemi, hasta yatağında da olsa vatandaşlık görevini yapabilmesi için getirdik. O Atatürk ilke ve inkılaplarına inanmış Türkiye Cumhuriyeti’nin kadını. Bize ‘hasta da olsam son nefesime kadar görevimi yapmak istiyorum’ dedi. Biz de onu ambulans ile getirdik” dedi.

salih-kalyon-ic-77

‘AVUKATIMIZ İLE BU OYA İTİRAZ EDECEĞİZ’

AKP’li gözlemci Mustafa Uslu ise DHA muhabirine yaptığı açıklamada “Yasalara göre bu uygulama yanlış. Çünkü sandık başkanının ambulansa giderek vatandaşın oyunu kullandırması gerekirdi, ama gitmedi. Avukatımız ile görüştük ve haklı olduğumuzu söyledi. Bu nedenle biz de bu oy kullanmaya yasal olarak dilekçe verip itiraz ettik” dedi. DHA

salih-kayinvalide

 

Son güncelleme: 18:08 - 16.04.2017