Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sanatçı Melis Binay “We Need Space” sergisi ile sevenleriyle buluşuyor
Sanatçı Melis Binay “We Need Space” sergisi ile sevenleriyle buluşuyor
Çağdaş sanata farklı bir soluk getiren Melis Binay; 'We Need Space' sergisini 26 Ocak 2018 tarihinde Maslak Uniq’te sanatseverler ile buluşturacak. Melis Binay bu sergisiyle, uzayı bir yaşam alanı olarak görmekten çok öncelikli bir bilgi alanı olarak algılanmasına dikkat çekecek. Sergi, 9 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.
Magazin 9 Ocak 2018 - 11:13

Eserleriyle çağdaş sanata yeni bir soluk getiren 1987 yılı doğumlu Melis Binay, ‘We Need Space’ sergisini Demlik sponsorluğunda Maslak Uniq'te açacak. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere'de genç bir Türk tasarımcı olarak büyük yankı uyandıran, Paris ve New York'ta sergiler açan Binay, yaptığı tasarımlar ile dünyaca ünlü Alexander Mcqueen'in de dikkatini çekerek, kendisiyle çalışma fırsatı da yakalamıştı. 2015 yılında Paris-Louvre Müzesi tarafından düzenlenen bir yarışmada ‘Gelecek Vaadeden Sanatçı’ unvanını kazanan sanatçılardan biri olan Binay, farklı markalara proje bazlı olarak sanat danışmanlığı da yapıyor. Raif Dinçkök, Erdal Beşikçioğlu, Serenay Sarıkaya, Bülent Şakrak, Müzisyen Rita Ora, Pharrell Williams, Jean Paul Gaultier, Filiz Eczacıbaşı ve Moby sanatçının eserlerine sahip isimlerden bazıları.

ESERLERDE İRONİ ÖN PLANDA

Sergisinde kişisel varoluş alanlarının farklı şekilde daralmasına değinen Melis Binay; “Bu sebeple kendimiz olamıyoruz. Dünyanın doğal kaynaklarının insanlar tarafından tüketilip, başka yaşam alanları ve galaksiler aramasını ironik bir dille eleştirmek istedim. Çalışmalarımda da bu ironiyle insanın; dünya henüz yaşarken ve iyileştirilebilirken; bu kadar çabuk bir galaksiden vazgeçişimizi, aynı zamanda duygusal olarak kişisel varoluşumuzu günlük tüketim dünyasında unuttuğumuzu ve her şeye bir maske ardından bakmamızı da astronotlarla ironik bir biçimde anlatmak istedim” diyor. Yaşadığımız, doğduğumuz alanlara, topraklara yabancılaşmamız ve bununla birlikte buralarda yaşayamaz hale gelişimize de değiniyor sergisinde Binay. Bu dünyaya ait olup, bu dünyada yaşamak, nefes almak için artık başka şeylere ihtiyacımız olmasına dikkat çekip, kendimizi koşulsuz şartsız sevgi ve saygı mertebesine getirmeyi hatırlatmak istiyor. ‘We Need Space’ sergisi 9 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

Son güncelleme: 12:19 - 09.01.2018