Sözcü Plus Giriş

Yusuf Çim, “Doğruyu söylemem gerekirse, yola oyunculuk planları yaparak çıkmadım. Her şey şarkıcılığım doğrultusunda başladı. Yakın bir zamanda müzikte bomba gibi olacağım” dedi…

41

Çilek Kokusu'nun Burak'ı artık Hanım Köylü dizisinin Ferit'i oldu. Çekimleri Marmaris'te devam eden dizinin başrol oyuncusu Yusuf Çim'le diziyi, rolünü, şarkıcılığını, ekrandaki başarıyla sunduğu Piramit adlı yarışma programını ve gelecekle ilgili yaptığı planlarını konuştuk.

– Yaz aylarında dizinin Marmaris'te çekilmesi avantaj mıdır?
Avantaj oldu valla (gülüyor)… Marmaris çok sevdiğim bir yer… Ama ne kadar güzel olsa da zamanımın çoğu sette çalışarak geçiyor. Tabiki her boş vaktimi değerlendiriyorum, keyif alıyorum burada olmaktan. Ancak, neticede tatilde değil çekimdeyim, çalışıyorum.
– Artık tatil yapmaya da buraya gelirsin…
Daha önce gelmiştim Marmaris'e. Çok beğendiğim bir yer, hem tatil yeri olarak hem de doğası ve denizi büyüleyici güzellikte. Herkese tavsiye ederim.
– Saklıköy gerçekten var mı, yoksa dizi senaryosu gereği mi oluşturuldu?
Senaryo gereği oluşturuldu, ütopik bir köy, kadınların daha baskın olduğu bir köy… Bu özelliği de dikkatleri çekiyor.

36

– Ferit'ten söz eder misin?
Ferit Sabit, Fikri Sabit'in oğlu. Yurt dışında okumuş, mucit bir adam. Bütün dünyayı dolaşmış, babasının özlemi nedeniyle Türkiye dönüyor. Sosyal medya üzerinden köyde yaşayan bir kızla tanışınca, onun dünyasına merak edip yanına gidiyor. Bundan sonrasını zaten ekrandan izliyorsunuz.
– Böyle bir köyde yaşamak ister miydin?
Neden olmasın… Annelerin yönettiği bir köyden bahsediyoruz. Keşke gerçek hayatta da böyle bir köy olsa ve ben de o köyde yaşasam. Ne güzel olurdu kimbilir…
– Canlandırdığın karakterlerle ortak özelliklerin var mı?
Ferit'le ortak bir özelliğim var diyemem. İkisi de ayrı dünyaların insanları.
– Ferit, Çilek Kokusu'ndaki Burak karakterinden farklı mı?
Ferit'le Burak çok farklı karakterler. Babalarıyla aralarındaki ilişkiler, hayata bakışları, bilgileri, duruşları çok farklı. Çilek Kokusu ile Hanım Köylü farklı diziler.
– En belirgin farkı nedir sana göre?
Çilek Kokusu gençlik dizisiydi. Hanım Köylü ise büyük küçük herkesin izlediği bir dizi. Neşeli, esprili, coşkulu… Farklı bir havası var.
– Piramit yarışması da devam ediyor…
Piramit yarışmasına gelince. O da devam ediyor. Bu yarışmayı çok seviyorum ve benim için çok çok özel. Orda birlikte olduğum ekip arkadaşlarımın bana vermiş olduğu büyük bir enerji var. Tekrar böyle yarışma sunabilir miyim, bilmiyorum. Ancak yine söylüyorum, Piramit benim için çok özel bir çalışma.

35

GÜLSİM ÇOK ENERJİK

– Rol arkadaşın Gülsim Ali'yle ilgili neler söylersin…
Gülsim Ali hayat dolu, coşkulu, işini seven, uyumlu birisi. Birlikte çektiğimiz sahnelerde enerjisi inanılmaz yüksek. Kamera önünde çok iyi bir uyum sağladık, enerjimiz ekranda bizi izleyenlere de geçiyor. Bu çok güzel bir olay.

38

Yoğun olmak beni mutlu ediyor

– Şarkıcılık, sunuculuk ve oyunculuk… Üçü birden zorlamıyor mu?
Şarkıcılık benim hayatımda her zaman olacak bir şey. Şarkıcılığın yeri çok ayrı. Üçünün hayatımda olması beni rahatsız etmiyor. Bu yoğunluğu seviyorum. Zorlanmıyorum, aksine keyif alarak yapıyorum işimi. Ne yaparsan yap aşk ile yap… İşini severek yapınca yorgunluk bile tatlı geliyor.

34

Hayal ettiğimi yaşıyorum

– Gelecekle ilgili hedeflerin…
Gelecekle ilgili hedefim şu an elimde olan şeyleri oyunculuk olsun, sunuculuk olsun en iyi şekilde yapmak, değerlendirmek. Bu yoğunluğun en iyi şekilde üstesinden gelmek ve sürekli çalışmak, yenilenmek, öğrenmek. Hanım Köylü gibi bir diziyi hayal etmiştim hep. Enerjimle bu diziyi kendime çektiğime inanıyorum. Neyi hayal ediyorsam çok şükür onu yaşıyorum.

40

Sıra sinemaya geldi

– Şimdi neyi hayal ediyorsun?
Çok güzel bir sinema filminde oynamayı hayal ediyorum ve bekliyorum. Güzel bir proje çıkarsa muhakkak bir sinema filmi çekeceğim. Bunu çok istiyorum.
– Oynamak istediğin farklı bir karakter var mı?
Tarihi bir karakteri kamera önünde canlandırmayı çok isterim. Bu da hayallerim arasında.

BAŞKA BİR YUSUF GELİYOR

– Şarkıcılık mı oyunculuk mu, hangisi önce başladı?
Doğruyu söylemem gerekirse, yola oyunculuk planları yaparak çıkmadım. Her şey şarkıcılığım doğrultusunda başladı. Oyunculuk konusunda o kadar teklifler aldım ki, birden bire oyunculuğum ön plana çıktı.
– İyice ısındın ve sevdin o zaman…
Oyunculuğu çok sevdim. Ancak şarkıcılıktan da asla kopamam. Bu önemlidir.
– Dizide şarkıların olacak mı?
Şu an için öyle bir şey düşünmedim. Ancak yine de belli olmaz, bunu zaman gösterir.
– Albüm çıkaracak mısın?
Müzik yapmayı, album çıkarmayı elbette istiyorum ama doğru zamanı bekliyorum. Albüm çıkardığım zaman hayranlarım bambaşka bir Yusuf Çim görecekler. Müzikte bomba gibi olacağım.

Yayınlanma Tarihi:00:40,