Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şaşkın Damat kaç yılında çekildi? Şaşkın Damat konusu ve oyuncuları…
Şaşkın Damat kaç yılında çekildi? Şaşkın Damat konusu ve oyuncuları…
Şaşkın Damat, mcasının servetini tüketen bir genç kızla onu seven saf bir bahçıvanın hikâyesini anlatıyor. Kemal Sunal'ı şöhrete götüren filmler arasında yer alan Şaşkın Damat geniş oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor.
Magazin 3 Temmuz 2019 - 15:52

1975 yapımı Şaşkın Damat bu akşam seyirci karşısına çıkıyor. Kemal Sunal ve Meral Zeren’in başrollerde olduğu filmde Ali Şen, Bülent Kayabaş ve Ayfer Feray gibi isimler de yer alıyor. İzleyiciler hakkında birçok detayı merak ediyor. İşte Şaşkın Damat konusu ve oyuncuları…

ŞAŞKIN DAMAT KONUSU

Apti adlı saf bir bahçıvan zengin bir adamın evinde çalışmaktadır. Ev sahibinin yeğeni Serpil ise amcasının parası için onu ziyaret etmekte ve kendini namuslu bir ev kızı olarak göstermektedir. Aslında annesi ve onun ailesiyle birlikte uçarı bir hayat sürmektedirler. Tek istedikleri amcalarının parasını yemektir. Fakat birgün gerçekleri farkeden amca bey Serpil'in bahçivan Apti'yle evlenmesini aksi takdirde onu ve aileyi bütün mirasından yoksun bırakacağını söyler. Bu durumda başka çaresi kalmayan Serpil ona uzaktan uzağa hayranlık duyan Apti'yle evlenmek zorunda kalır… Tatil için gittikleri Uludağ'da zengin bir işadamı olarak kendini tanıtan bir gence aşık olan Serpil, Apti'yi uzaklaştırmak için her şeyi yapmaktadır.

ŞAŞKIN DAMAT OYUNCULARI

Zeki Ökten'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Meral Zeren, Ali Şen, Adile Naşit, Bülent Kayabaş gibi isimler yer alıyor.