Sözcü Plus Giriş

Şaşkın Damat konusu ve oyuncuları… Şaşkın Damat kaç yılında çekildi?

Filmde Apti ile zorla evlendirilen şımarık kız, tatilde başka birine aşık olunca Apti'yi uzaklastırmak için her şeyi yapıyor. Kemal Sunal'ın seyircileri ekrana bağlayan bir filmi de Şaşkın Damat. Kemal Sunal ile Meral Zeren, filmin başrollerini paylaşıyor, yönetmenliği ise Zeki Ökten üstleniyor. 1975 yılında çekilen Şaşkın Damat hakkında merak edilenler...

Güncellenme: 16:05, 21/05/2020
Şaşkın Damat konusu ve oyuncuları… Şaşkın Damat kaç yılında çekildi?

Şaşkın Damat yıllar önce çekilmesine rağmen izleyiciler tarafından merak ediliyor. İşte konusu ve oyuncu kadrosu…

ŞAŞKIN DAMAT FİLMİNİN OYUNCULARI

Zeki Ökten'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Meral Zeren, Ali Şen, Adile Naşit, Bülent Kayabaş gibi isimler yer alıyor.

Şaşkın Damat filminin konusu ve oyuncuları

ŞAŞKIN DAMAT KONUSU

Şaşkın Damat filminin konusu: Apti adlı saf bir bahçıvan zengin bir adamın evinde çalışmaktadır. Ev sahibinin yeğeni Serpil ise amcasının parası için onu ziyaret etmekte ve kendini namuslu bir ev kızı olarak göstermektedir. Aslında annesi ve onun ailesiyle birlikte uçarı bir hayat sürmektedirler. Tek istedikleri amcalarının parasını yemektir. Fakat birgün gerçekleri farkeden amca bey Serpil'in bahçivan Apti'yle evlenmesini aksi takdirde onu ve aileyi bütün mirasından yoksun bırakacağını söyler. Bu durumda başka çaresi kalmayan Serpil ona uzaktan uzağa hayranlık duyan Apti'yle evlenmek zorunda kalır… Tatil için gittikleri Uludağ'da zengin bir işadamı olarak kendini tanıtan bir gence aşık olan Serpil, Apti'yi uzaklaştırmak için her şeyi yapmaktadır.