Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şebnem Schaefer kimdir? Kaç yaşında nerede doğdu? Ünlü manken Arka Sokaklar Dizisi’nde!
Şebnem Schaefer kimdir? Kaç yaşında nerede doğdu? Ünlü manken Arka Sokaklar Dizisi’nde!
Yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı 'Arka Sokaklar Dizisi'nin bu akşamki konuk oyuncusu ünlü manken Şebnem Schaefer oldu. Peki Şebnem Schaefer kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ayrıntılar...
Magazin 12 Ocak 2018 - 09:03

‘Miss Germany 2006’ güzellik yarışmasında ikinci olarak adını tüm Türkiye’ye duyuran Şebnem Schaefer, ‘Arka Sokaklar'ın 12 Ocak Cuma akşamı yayınlanacak bölümünde izleyici karşısına çıkacak. İşte Şebnem Schaefer kimdir? Kaç yaşında nerede doğdu? sorularının yanıtı…

Ünlü manken, fenomen dizide; eski Türkiye güzeli, alışveriş düşkünü, ‘Şamil'in eşi ‘Yelda’ karakterine hayat verecek. Kanal D’nin beğeni ile izlenen dizisi, yeni bölümleri ile cuma akşamları ekrana geliyor.

Şebnem Schaefer sözcü ile ilgili görsel sonucu

Şebnem Schaefer kimdir?

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde Almanya Frankfurt’da doğmuştur. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone a Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır. Babası evlendikten sonra müslüman olmuştur.
15 yaşında Modellik yapmaya başladı. Frankfurt’ta okuduğu liseden 2003 yılında mezun oldu. Sonra Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki bölümü de yarım bırakmak zorunda kaldı. 2006’da Almanya’da CDU’ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak siyaset ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 tarihine kadar Türkiye’de bulundu. 2009 yılında Almanya’ya döndü Dasität in Hagen’da Siyaset ve Kamu Yönetimi okudu.
İyi derece Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca bilen Şebnem Schaefer, ayrıca 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi sırasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yaptı. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Zeki Triko’nun mayo reklamlarında oynadı.

Şebnem Schaefer, 2000 yılından 2002 yılına kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile arkadaş oldu. 2005 yılının Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpekile 1 yıl nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan’dan olaylı bir şekilde ayrıldı.

2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp, yönettiği ve iki bölümden oluşan “Eros Pansiyon” adlı tiyatro oyununda, Yalçın Menteş (Baba), Parla Şenol(Pansiyoncu kadın), Kaan Taşaner (sevgili) ve ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan manken Şebnem Schaefer (kızı) oynadı.

10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir şekilde ayrılık kararı aldı.

Şebnem Schaefer sözcü ile ilgili görsel sonucu

Sunduğu Programlar :

Show TV – Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D – Almanya Hürriyet Baskı
TGRT – Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV – Stil Programı
TV8 – Şebnem Schaefer’la Muhteşem Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, özel etkinlikler

Rol Aldığı Tiyatro Oyunu :

2008-2009 – Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Filmleri :

2009 – Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)
2009 – Cadde Hikayeleri (Sinema Filmi)
2007 – Üç Tatlı Cadı – (Peri)(TV Dizisi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu – (Zaldabar Kız) (Sinema Filmi)
2005 – Emret Komutanım – (Alev Hemşire) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri – (Aylin) (TV Dizisi)

Son güncelleme: 09:04 - 12.01.2018