Seda Akgül kimdir, kaç yaşında? İşte Seda Akgül’ün bilinmeyenleri…

Televizyon dünyasının sevilen isimlerinden Seda Akgül yeni projeleri ile de konuşulan isimler arasında. İzleyiciler Seda Akgül'ün hayatını merak ediyor. Seda Akgül ile ilgili en çok aranan konuların başında ise nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu geliyor. Ankara'da doğan Akgül, TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başladı. İşte "Seda Akgül kimdir?" sorusuna detaylı bir yanıt...

Seda Akgül kimdir, kaç yaşında? İşte Seda Akgül’ün bilinmeyenleri…

Ünlü televizyoncu Seda Akgül kimdir? Kaç yaşında ve aslen nereli? soruları bugünlerde magazin dünyasının gündeminde. İşte ünlü televizyoncunun kariyeri, akademik kariyeri ve bilinmeyenleri…

SEDA AKGÜL KİMDİR?

Seda Akgül 17 Haziran 1971'de Ankara'da doğmuştur. Türk sunucu ve akademisyen ve yazardır. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8’de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir. 2016 yılında Avram Habib ile evlendi. 2016 Temmuz'da boşandı.  Kısmetse Olur isimli reality show programını sundu. Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkizi mi isimli iki adet çok satan kitabın yazarıdır.

Seda Akgül bu sezon (2018) 4 Kadın Zamanı isimli programla ekranlarda…

4 Kadın Zamanı'nda hangi konular işlenecek? Programı hangi ünlüler sunuyor? İlginizi Çekebilir 4 Kadın Zamanı'nda hangi konular işlenecek? Programı hangi ünlüler sunuyor?

 

Hatice'nin 'taklit' isyanına Seda Akgül'den yanıt geldi! İlginizi Çekebilir Hatice'nin 'taklit' isyanına Seda Akgül'den yanıt geldi!
Loading...