Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seda Sayan ‘aşağılık kadın’ için harekete geçti
Seda Sayan ‘aşağılık kadın’ için harekete geçti
Şarkıcı Seda Sayan, kendisi hakkında "Aşağılık bir kadın" ifadesini kullanan AKP Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.
Magazin 27 Mart 2018 - 09:51

Sayan’ın inşaat işçileriyle ilgili yaptığı açıklamayı Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, şu sözlerle eleştirmişti: “Bu kadar ahlaksızca, namussuzca bir kelamı Türkiye Cumhuriyeti kanallarında söyleyebilecek kadar aşağılık bir kadın!” Sabah’ın haberine göre Sayan, bu sözler üzerine Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İŞTE BAŞKANIN YAPTIĞI KONUŞMA

“Seda Sayan bir programında kadına diyor ki ‘Çocuk yapmayı düşünüyor musun?’ kadın ‘evlenmeden olmaz’ diye cevaplıyor. Konu öyle gidiyor böyle gidiyor sperm bankasına geliyor. En sonunda ahlaksız kadın diyor ki, ‘ona gerek yok canım bir inşaat işçisi de iş görür.’ Bu kadar ahlaksızca, namussuzca bir kelamı Türkiye Cumhuriyeti’nin kanallarından söyleyebilecek kadar aşağılık bir kadın sizlerin seyrettiği programı sunuyor. Bakın, sizlerden rica ediyorum. Bu toplumun temel değerini temel unsurunu sizler oluşturuyorsunuz. Sizlerin inancı bizim gelecek nesillerimizi oluşturacaktır. Hem kendinize, hem yakın çevrenize hem de çocuklarınıza doğru şeyleri seyrettirin”