Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seda Sayan, Yeşilçam’ın dev isimlerini reyting malzemesi yaptı
Seda Sayan, Yeşilçam’ın dev isimlerini reyting malzemesi yaptı
Seda Sayan ve partneri Uğur Arslan'ın SHOW TV'de yayınlanan Artık Susma adlı programlarında ortaya inanılmaz bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Edremitli Murat Şar adlı vatandaşın annesinin Türk sinemasının en ünlü isimlerinden biri olduğu iddia edildi. Üç gündür Türkan Şoray, Nebahat Çehre, Filiz Akın, Hale Soygazi ve Hülya Koçyiğit'in adı zan altında bırakılıyor. Ustalar, iddiaları yalanlasa ve isimlerinin programda reyting unsuru olarak kullanılmasını istemediklerini ifade etse de Sayan ve ekibinin istismarı sürüyor.
Magazin 27 Eylül 2017 - 17:23

Türk televizyonlarda ‘Reyting’ uğruna yozlaşma artarak devam ediyor. Toplumun büyük tepkisini çeken evlilik programlarının yayından kaldırılmasının ardından ekrana gelmeye başlanan yeni içerikler, deyim yerindeyse hem seyirciyi hem de muhataplarını çılgına çeviriyor.

sedasyaan11

Bunlardan biri de son dönemde kurgusal kavgalarla desteklenen ‘Dünya Güzellerim’ programıyla büyük tepki çeken Show TV’de yayınlanan ‘Artık Susma’ isimli reality programı… Seda Sayan ile Uğur Arslan‘ın birlikte sundukları ‘Artık Susma’, reyting uğruna ünlü isimleri de karşısına aldı.

halesoygazi

Programda üç gündür saatlerce süren bir tartışma devam ediyor ve ortaya hiçbir dayanağı olmayan garip bir iddia atılıyor. İddiaya göre henüz bir günlükken evlatlık verilen Edremitli Murat Şar’ın annesi Yeşilçam’ın dev isimlerinden biri. Ve bu iddia ortaya atılırken Hülya Koçyiğit, Nebahat Çehre, Türkan Şoray, Hale Soygazi, Filiz Akın gibi devlerin isimleri saatlerce ekranda bir reyting malzemesi olarak kullanıyor, acımasızca istismar ediliyor.

mujdearPrograma katılan Edremitli Murat Şar, annesinden ziyade babasının kim olduğunu merak ettiğini dile getirirken, Seda Sayan, Uğur Arslan ve iddianın sahiplerinden söz yazarı Mehmet Yüzüak çileden çıkaran bir üslupla Yeşilçam’ın saygın isimlerini zan altında bırakıyor.

dw3

Dayanaksız iddialarla ilgili ilk tepkiyi Nebahat Çehre gösterdi. Programın yapımcısını menajeri ve basın danışmanı Selçuk Kaya aracılığıyla uyaran Çehre, “Derhal bu saçmalığa son verin ve ismimi böyle bir konunun içine dahil etmekten vazgeçin. Yoksa mahkemeye gideceğim” çağrısında bulundu.

nebahatcehre

“HASTA RUHLU İNSANLAR…”

Bir diğer ünlü isim Hale Soygazi’nin de tepkisi çok sert oldu. Soygazi, Instagram hesabından, “Yorumlarınızı kapatın diyen takipçilerimin tavsiyelerini dinliyorum ve en ufak bir ilgimin olmadığı bir konuyla ilgili hasta ruhlu insanların tacizine son veriyorum. Sevgiler” yazdı.

halesoygazi2

ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUZ!

Tuhaf iddianın muhatabı kılınan Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray, Hale Soygazi ve Filiz Akın’ın menajeri ve basın danışmanı Bircan Sılan ise Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Üç gündür biz de şaşkınlıkla izliyoruz. Gerçekleri yansıtmayan bu konuşmalarda Türk sinemasının saygıdeğer hanımefendileri zan altında bırakılıyor. Bu kabul edilemez” dedi. Sılan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Program yetkililerini net bir bir ifadeyle uyardık. Bu yayında konuyla ilgisi olmayan sanatçılarımızın isimleri bir reyting aracı olarak kullanılmaya ve istismar edilmeye devam ederse derhal hukuki işlem başlatacağımızı ifade ettik.”

sed22

PROGRAMDA NE OLMUŞTU?

Edremitli Murat Şar, bir günlükken evlatlık verildiğini, annesinin Türk sinemasının dev isimlerinden biri olduğunu, bu yıldız ismin ‘Türkiye Güzeli’ seçildiğini, fotomodellik ve oyunculuk yaptığını ileri sürdü. Doğumun ise Alibeykoy’de gerçekleştiğini iddia etti. İddiaları söz yazarı Mehmet Yüzüak araştırma yaptığını söyleyerek destekledi.