Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seda Sayan’ın programı bitti mi? Program yayından kalktı haberleri doğru mu? İşte yanıtı…
Seda Sayan’ın programı bitti mi? Program yayından kalktı haberleri doğru mu? İşte yanıtı…
Özel bir kanalda her gün yayınlanan Seda Sayan'ın programı yayından kaldırıldı mı? Programın yayından kalktığı iddiaları her geçen gün artarken programın bugün de yayınlanmaması bu şüpheleri arttırdı.
Magazin 24 Ocak 2018 - 15:51

RTÜK ‘Genel ahlakı bozuyor’ gerekçesiyle ceza kestiği Seda Sayan’ın programına durdurma kararı getirdi. Seda Sayan’ın dün yayınlanmayan programı bugün de yayın akışında yer almadı.

Programın olduğu kanalın bu haftaki yayın akışına göre, Seda Sayan'la programı, 25 Ocak Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen cezaya göre Seda Sayan’ın programı bir süre daha yayınlanmayacak. Kanalı açanlar Gönül Sultanları adlı belgesel ve şu yazıyla karşılaşıyor: ”Bu program, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 24.11.2017 tarih ve 2017/47 sayılı toplantısında alınan 11 nolu kararı uyarınca, kuruluşumuzun 2, 3, 7, 10 ve 14 Kasım 2017 tarihlerinde saat 15.30’da yayınladığı Seda ve Uğur’la adlı programda, 6112 sayılı kanunun 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan, Yayın hizmetleri; ”Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ilkesinisin ihlali nedeniyle idari tedbir uygulanması sonucu yayını durdurulan program yerine yayınlanmaktadır’.”

SEDA SAYAN’IN PROGRAMININ YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Haftanın magazin olaylarının tartışıldığı programa kısa bir süreliğine ara verildi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) ceza alan Seda Sayan’la 2 gün süre ile ekranda olmayacak. Programın olduğu kanalın bu haftaki yayın akışına göre, Seda Sayan'la programı, 25 Ocak Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Program hafta içi her gün canlı yayınla saat 15.00’te başlıyor.