Sözcü Plus Giriş

Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı özel hayatlarını anlattı

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı'nın (TÜDAV) 'Balıklar Boğulmasın' projesinde yer alan Kıvanç Kasabalı ve Sedef Avcı, oğulları Can'ı ile birlikte hayatlarının nasıl değiştiğini anlattı: "'An'ı onunla beraberken değerlendirmeyi öğrendim. Tüm sevdiğimiz uğraşlara onu da katmaya çalışıyoruz ki, o ritme alışsın."

null
Güncellenme: 12:46, 25/11/2017
Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı özel hayatlarını anlattı

13 yıldır mutlu bir evlilik sürdüren Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı çifti, oğulları Can ile birlikte yaşamlarını sürdürüyor. Mütevazı bir şekilde kariyerlerini sürdüren ikili, yaşam tarzlarıyla da örnek gösterilen çiftlerden…

Sabah’a konuşan çiftin röportajı şöyle:

İnsan 30’larında daha yaklaşıyor sanki doğaya… 20’lerin hızlı gece hayatı biraz rafa kalkıyor. Ne dersiniz?
Kıvanç Kasabalı: Hayatımızda sadece doğa var desek doğru olmaz. Dengeli yaşıyoruz. İstanbul gibi bir yerde yaşıyoruz, AVM’lere gittiğimiz de oluyor. Ama tercihimiz kalabalık ve kaostan uzaklaşıp, kendimize doğada bir alan açmak, yeni yerler keşfetmek. Vakit buldukça keşif yapıp, şarj olup İstanbul’a dönüyoruz.

Sedef Avcı: İstanbul yorucu bir şehir. Geçtiğimiz yaz, bir arkadaşımın organizasyonuyla Karadeniz’de çocuklu kamp yaptık. Çamlıhemşin’de oğlumuz Can’la, diğer çocuklar ve aileleriyle birlikte kaldık. Oraları 35 yaşımda gördüğüm için pişman oldum. Neler kaçırmışım neler… Çünkü şehir o kadar yorucu ki, hiçbir şey yapmasanız bile kaos insanı yeterince yoruyor. Orada tamamen doğanın içindeydik. Sadece ağaçlar, kuş sesleri, rüzgarın esintisiyle harika vakit geçirdik. Normal şartlarda Can’ı şehirde 15 dakikadan fazla yürütemezken, orada sekiz kilometre tırmandı. Doğa iyileştirici. Şehirde insanının içindeki depresiflik ve karamsarlık doğada olmuyor.

Anne ve baba olmak size ne kattı?
K.K: Her anın değerini bilmek gerektiğini anladım. Çünkü onunla vakit geçirdiğimde, hep ona pozitif anlamda ne katabilirim diye kafa yoruyorum. O zaman anın keyfine varıyorsunuz. ‘An’ı onunla beraberken değerlendirmeyi öğrendim. Tüm sevdiğimiz uğraşlara onu da katmaya çalışıyoruz ki, o ritme alışsın.

S.A: Çocuk ister istemez hayatın merkezine yerleşiyor. Onun doğru yolu bulmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim kararlarımız, fikirlerimiz onun hayatında bir yere kadar etkili olacak. Onu korumaya çalışıyoruz ama o da bir yere kadar. Kendi doğrusunu da bulması gerekiyor. Çünkü yeni nesil bizim çocukluğumuzdan çok farklı. Algıları daha açık, kafaları farklı çalışıyor. Onun hayatını zenginleştirmeye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yaşattığı sevgiyi anlatmak mümkün değil.

İlginizi ÇekebilirGüven Kıraç: İnsanlar birine bir şey anlatmaya ne kadar açlarGüven Kıraç: İnsanlar birine bir şey anlatmaya ne kadar açlar