Selma Güneri derin bir soluk aldı

Türk sinemasının unutulmayan oyuncularından Selma Güneri (68) göğsündeki kist yüzünden kabus dolu günler yaşadı.

Selma Güneri derin bir soluk aldı

Doktorunun biyopsi talimatıyla bir dizi tetkik ve tahlil yaptıran Güneri, sonuçlar temiz çıkınca derin bir soluk aldı. Tahlil sonuçlarına sevinen sanatçının mutluluğu, yeni yayın dönemi için gelen bir dizi projesiyle de iki katına çıktı.

SİNEMADAN SAHNELERE

Selma Güneri, 1 Şubat 1948’de İstanbul’da doğdu. sinemaya 1964’te çekilen Halit Refiğ’in yönettiği İstanbul’un Kızları filmiyle sinemaya adım attı. 1967’den sonra sinema oyunculuğu dışında şarkı söylemeye de başladı. Ses sanatçısı Lütfi Güneri’nin kızı olan Selma Güneri, sinema oyuncusu Yusuf Sezgin’le 1966’da evlendi. Bu evlilikten Umut (1975) adlı bir oğlu dünyaya geldi. Güneri, ikinci evliliğini 1990’da Asım Ekren’le yaptı. İki yıl sonra boşandı.

ALTIN PORTAKAL ÖDÜLÜ DE VAR

1966’da Son Kuşlar ve Ben Öldükçe Yaşarım filmlerindeki rolleriyle Antalya Altın Portakal F!ilm Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Güneri’nin filmlerinden bazıları şunlardır: Beş Şeker Kız, On Korkusuz Adam, Ağlayan Gözler, Kasımpaşalı, Affedilmeyen, Ağır Suç, Askerin Dönüşü, Mum Kokulu Kadınlar, Dedem Gofret ve Ben, İki Yabancı, Dinle Sevgili.

Loading...