Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sen Anlat Karadeniz dizisinin kötü adamı Mehmet Ali Nuroğlu kimdir?
Sen Anlat Karadeniz dizisinin kötü adamı Mehmet Ali Nuroğlu kimdir?
Sen Anlat Karadeniz dizisinde takıntılı, psikopat koca Vedat Sayar'ı canlandıran Mehmet Ali Nuroğlu kimdir, kaç yaşında? İşte Mehmet Ali Nuroğlu'nun hayatı ve daha önce rol aldığı projeler...
Magazin 31 Ocak 2018 - 17:46

Sen Anlat Karadeniz dizisinde kadına yönelik şiddet sahneleri ile eleştirilen Mehmet Ali Nuroğlu daha önce birçok dizi ve sinema filmi ile ekranlara geldi. Peki Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? İşte ünlü oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu’nun hayatı…

MEHMET ALİ NUROĞLU KİMDİR?

Mehmet Ali Nuroğlu (d. 7 Eylül 1979, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Nuroğlu ODTÜ felsefe bölümünde üç yıl eğitim görmesinin ardından burayı bırakarak Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi. Daha okul bitmeden Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün sahnelediği oyunlarda görev aldı. Bu sıralarda Semih Sergen’in asistanlığı yaptı. Çağan Irmak’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya dizisinde oynamak amacıyla İstanbul’a geldi. 12 Eylül öncesi döneminin farklı bir bakış açısıyla anlatıldığı dizide, devrimci Mehmet karakterini canlandırdı. Daha sonra Zincirbozan filminde ise Reis lakaplı Ülkücü bir genci canlandırmıştır. Daha sonra aynı ekiple Kurtuluş savaşını anlatan Kırık Kanatlar dizisinde rol aldı.

ROL ALDIĞI TELEVİZYON DİZİLERİ

Yuvadan Bir Kuş Uçtu (2003)
Çemberimde Gül Oya (2004) – Mehmet
Kırık Kanatlar (2005) – Teğmen Nevzat
Vurgun (2008) – Tayfun
Ayrılık (2009) – Spartak
Ömre Bedel (2009) – Erdem
Uçurum (2012) – Adem
Tatar Ramazan (2013)
Güzel Köylü (2014) – Kaan Yontar
Çanakkale Yüzyıllık Mühür (2016)
Sen Anlat Karadeniz (2018) – Vedat Sayar

ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ

Cenneti Beklerken (2005) – Şehzade Yakup
Umut Adası (2006) – Çetin
Peri Tozu (2007) – Cem
Zincirbozan (2007) – Mehmet
Başka Semtin Çocukları (2008) – Semih
Nokta (2008) – Ahmet
Sonsuz (2009) – Remzi
Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2011) – Bora
Kusursuzlar (2013) – Ferit
Kış Uykusu (2013) – Otel müşterisi Timur
Rüya (2016) – Yaren

sen-anlat-karadeniz

SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİNDEKİ VEDAT SAYAR ROLÜ NASIL BİRİ?

35 yaşında. Sayar Beton'un sahibi. İlk görüşte aşık olduğu Nefes'in ona bir türlü teslim olmamasından dolayı her geçen gün daha da psikopatlaşan bir adam. Ağır kişilik bozukluğundan muzdarip, yolda direğe çarpsa “niye yolumda duruyorsun” diye kinlenir. Her zaman başkalarını suçlar, asla yaptıklarının sorumluluklarını almaz. Bütün bu kişilik bozukluğunu neşeli, coşkulu, sevimli maskesinin altında saklar. Nefes'i döver, pişman olmuş gibi görünür, özür diler, ama beş dakika sonra yine onu suçlar. Sekiz yıldır dövdüğü, tecavüz ettiği, eve kapattığı karısına aşırı saplantılı bir şekilde aşık. Bir de oğlunu çok sevdiğini iddia ediyor.