Sözcü Plus Giriş

Şener Şen ve Yavuz Turgul yedi yıl sonra Yol Ayrımı filminde buluştu

Türk Sinema tarihinin efsane yönetmeni Yavuz Turgul ve usta oyuncusu Şener Şen'i yedi yıl aradan sonra buluşturan 'Yol Ayrımı' adlı sinema filminin galası önceki akşam Kanyon AVM'de gerçekleşti. Galada Cem Yılmaz, Ahu Yağtu, Ozan Güven, Zafer Algöz, Kıraç, Mahsun Kırmızıgül, Ömür Gedik, Haldun Dormen gibi birçok ünlü isim de katıldı.

null
Güncellenme: 14:07, 08/11/2017
Şener Şen ve Yavuz Turgul yedi yıl sonra Yol Ayrımı filminde buluştu

“BEĞENECEĞİM SENARYO GELSE HER HAFTA ÇEKERİM”

Yedi yıl aradan sonra sinema perdesinde boy gösteren Şener Şen, “Yedi yıl aradan sonra beğenebileceğim bir senaryo çıktı. Çok kıymetli oyuncularla birlikte olduk. Çekimler yağmurluydu. (Gülüyor) Yavuz Bey (Turgul) çok titiz olunca biz de çok alışkın olmadığımız bir yol izledik. Çekimden önce 1,5 ay kadar provalar sürdü. Yaklaşık 2 ay çekimler sürdü. İyi bir senaryo gelse bu kadar beklemezdim. Beğendiğim bir senaryo olsa her hafta film yapacağım. Herkese iyi seyirler dilerim” dedi.

cem-yilmaz-ic

ESKİ EŞİNİ İSTEMEDİ

Film galasına Ahu Yağtu tek başına ön kapıdan girdi. Yağtu, röportaj verdiği sırada eski eşi Cem Yılmaz ve arkadaşları Ozan Güven’le Zafer Algöz galaya arka kapıdan katıldı. Eski eş Cem Yılmaz, Ahu Yağtu’nun röportajını bitmesini bekledi. Bunu gören muhabirlerin “Cem Bey beraber alalım sizi de röportaja” dedi. Ahu Yağtu da bir muhabire “Almasaydınız” dedi. Cem Yılmaz’sa röportaja Ozan Güven ve Zafer Algöz’le birlikte kaldı. Cem Yılmaz “Yaklaşık 7 yıl aradan aradan sonra gelen bir film. Yavuz Turgul ve Şener abinin yeri bizde çok önemli. Ben önceki projede, 7 yıl önce rol almıştım” dedi. Ozan Güven “Ben galiba 20 yıl önce birlikte rol almıştım” dedi. Cem Yılmaz “O zaman galiba Şener abi liseye gidiyordu” diyerek espri yaptı. Yılmaz, “Sinema salonlarına kalite getirecek bir film Yol Ayrımı. Geçtiğimiz hafta ‘Ayla’ da girdi. Çok kalite filmler girince salonlara mutlu oluyoruz. Ocak ayında bizim filmimiz de girince aynı kalite çıtayı biz de görebileceğiz” dedi.

yol-ayirimi

“ÖNÜMÜZDEKİ YAZ BİRLİKTE PROJE YAPACAĞIZ”

Cem Yılmaz “Yavuz abi ve Şener abiden söz aldım. Önümüzdeki yaz birlikte bir şeyler yapacağız. Ama proje değil, Fethiye’de birlikte tatil yapacağız” diyerek esprili şekilde gelecek projelerinin sürprizini açıkladı.

“AHU BAŞARILI OYUNCU”

Muhabirlerin “Ahu Hanım’ın oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz?” sorusuna Cem Yılmaz “Çok iyi buluyorum. Gayette başarılı oyuncu” dedi.

YENİ PROJE İÇİN AMERİKA’YA GİDİYOR

Mahsun Kırmızıgül geceye tek katıldı. Ünlü yönetmen, “Bu ay sonu Amerika’ya gideceğim. Amerikalılarla ortam bir film yapma düşüncemiz var. Eğer o olmazsa 1990’lı yıllarda geçen ‘Prestij Meselesi’ adlı bir hikayem var. Onu hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

ALİŞAN SORUSU KAÇIRDI

Geçtiğimiz hafta Alişan’ın Mahsun Kırmızıgül hakkında ‘Onu görsem selam bile vermem” demişti. Muhabirler Kırmızıgül’e bu konu hakkında soru yöneltince usta sanatçı soruyu duymazdan gelip röportajı bitirdi.