Sözcü Plus Giriş

Seren Serengil “Zaten kendisinden şüpheleniyordum”

Sunucu, Seren Serengil'in bir türlü başlamayan üç günlük zorlama hapsi üzerine yapılan yorumlar ve haberler sürerken dün akşam saatlerinde şaşırtıcı bir haber geldi.

Güncellenme: 10:19, 02/02/2018
Seren Serengil “Zaten kendisinden şüpheleniyordum”

Seren Serengil’in dava sürecinde birlikte hareket ettiği avukatı bundan sonra Serengil ile çalışmayacağını ve görevinden istifa ettiğini açıkladı. Basınla paylaştığı metinde kullandığı ifadelerle adeta Seren Serengil’i hapishane sürecini magazin malzemesi yapmakla suçlayan Ayşe Mermer şu ifadelere yer vermişti:

24.05.2017 tarihinden bu yana avukatlığını üstlendiğim Seren Serengil‘e Gülben Ergen‘in başvurusuyla “Duymayan Kalmasın” programında yaptığı yayınlar nedeniyle tedbir kararı alındı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil‘in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğü iddiasıyla 26.01.2018 Cuma günü 11. Aile Mahkemesi Gülben Ergen‘in başvurusuyla Seren Serengil‘in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi.

“KENDİSİNE AÇIK BİR DİLLE İLETTİM”

Kamuoyunun ve basının yakından takip ettiği konuyla ilgili avukatlık görevim gereği müvekkilim Seren Serengil‘in hukuki açıdan süreci en asgari düzeyde mağduriyetle geçirmesi için ilk andan itibaren ekibimle çalışma başlattım. Müvekkilime cezanın infazındaki hukuki aşamaları detaylarıyla anlattım. Kararın cuma günü çıkması nedeniyle hapis cezasının infazıyla ilgili sürecin pazartesi gününden itibaren başlayacağını ve bu sürecin de (gerekçeli kararın yazılması, savcılığın infaz yazısı vb.) en hızlı şekilde Perşembe gününe kadar sürebileceğini kendisine açık bir dille ilettim. Buna rağmen, Sayın Seren Serengil, Pazar akşamı “yarın teslim olacağım” şeklinde bir duyuru yaptı. Kendisine bunun mümkün olmayacağını yine de en kısa sürede infazın gerçekleşmesi için hukuki yollara başvuracağımı ilettim. Ancak kendisi bir an önce teslim olma yönündeki ısrarı ile açıklamalarını sürdürdü. Başka avukatları dahi devreye sokarak bir an önce cezaevine girme yolunu denedi. Seren Serengil’in cezaevine giriş süreci fevri davranışları nedeniyle “yılan hikayesine” döndü algısı oluştu.

“MESLEĞİME SAYGIM NEDENİYLE İSTİFA EDİYORUM”

Sayın Seren Serengil'in bu tutumu ve kamuoyunu yanlış yönlendirmesi nedeniyle mesleki itibarımın zedelenmemesi için bu açıklamayı yapma zorunluluğum doğmuştur. Seren Serengil'in cezasının infaz yazısını bugün (01.02.2018) itibariyle almış bulunmama rağmen yaşananlardan dolayı avukatlık görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Avukatlık görevinin kutsallığı ve mesleğime olan saygım nedeniyle bu kararı aldığımı tüm kamuoyuna saygıyla duyururum.

SEREN SERENGİL’DEN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Seren Serengil hakkında yapılan açıklamaları kabul etmezken, Mermer’in karşı tarafla yakın ilişkiler içinde olduğunu ima etmesi iyiden iyiye kafaları karıştırdı. İşte Serengil’in avukatıyla ilgili yaptığı o paylaşım:
serenserengil

 

İlginizi ÇekebilirSeren Serengil'in reklamsı hareketlerine Ayşe Mermer daha fazla dayanamadı!Seren Serengil'in reklamsı hareketlerine Ayşe Mermer daha fazla dayanamadı!

 

İlginizi ÇekebilirSeren Serengil'den aşk itirafı gibi paylaşım 'Bana kadın olduğumu hatırlattın'Seren Serengil'den aşk itirafı gibi paylaşım 'Bana kadın olduğumu hatırlattın'
Yayınlanma Tarihi:08:03,