Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seren Serengil o kitabı okudu mu?
Seren Serengil o kitabı okudu mu?
Yasaklanmasına rağmen Gülben Ergen'in aleyhinde konuşmayı sürdüren ve 3 günlük hapis cezası alan Seren Serengil, bugün cezaevinden çıktı. Serengil'in cezaevine girerken yanına aldığı Bertrand Russell'ın 'Evlilik ve Ahlak' kitabını okuyup okumadığı ise merak konusu oldu.
Magazin 5 Şubat 2018 - 14:12

Seren Serengil, bugün cezaevinden çıktı. 3 günün ardından ayağının tozuyla programa çıkan Serengil, ilginç hareketlerde bulunarak, izleyicileri şaşırttı.

Serengil, cezaevine girerken manidar bir şekilde Bertrand Russell’ın ‘Evlilik ve Ahlak’ kitabını da yanında aldığını açıklamıştı.

rusellERKEĞİN KADIN ÜZERİNDEKİ BASKISI

Russell’ın 208 sayfa olan kitabı, 20 bölümden oluşuyor. Kadının toplumdaki rolünü odağına alan kitap, anaerkil ve ataerkil sistemlerin ardındaki temelleri irdeliyor. Evlilik, ilişkiler ve çocuk eğitiminde kadının erkek tarafından baskılanmasını okurlara aktaran Russell’ın bu eseri hâlâ ilgi görüyor.

Evlilik kurumundaki kadının özgürlüğünün kısıtlanmasına da dem vuran bu kitabın Serengil tarafından ismi dolayısıyla seçtiği yorumları yapıldı. Serengil’in 3 gün boyunca kitabı okuyup okumadığı ise merak ediliyor.