Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seren Serengil’in ‘restoranlar da kapatılsın’ sözlerine tepki
Seren Serengil’in ‘restoranlar da kapatılsın’ sözlerine tepki
Şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanlığı'nın eğlence mekanlarıyla ilgili aldığı kapatma önlemini sayfasına taşıdı.
Magazin 16 Mart 2020 - 09:43

Corona Virüsü ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı önemli bir tedbir almış, salgın nedeniyle pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerinin geçici bir süre için durdurulmasına karar verilmişti. Bu kararla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Seren Serengil, yaklaşımın ne kadar doğru olduğunu söylerken şu tespitte bulundu:

“Kesinlikle kapatılmalı, doğru karar ama o zaman restoranlar da kapatılmalı, gerçekten çok ciddi tehlikedeyiz. Dışarıda yemek de yenmez şimdi… Kim yapıyor, kim pişiriyor, pişirende virüs var mı? Gitmemek lazım… Hollanda’da restoran kafe hepsi kapatılmış”

Seren Serengil’in bu paylaşımının altına tepkisini gösteren bir takipçisi; “Restoranlar kapatılsın diyorsun da onca işçi ne olacak? Ne yiyip içecek evinde, onları düşündünüz mü?” yazdı.

Serengil de bu tepkiye kayıtsız kalmadı ve; “Orada olurlarsa ölecekler o daha mı iyi? Bütün dünya böyle yapıyor, onlar da bunu düşünüyordur” dedi.