Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seren Serengil’in reklamsı hareketlerine Ayşe Mermer daha fazla dayanamadı!
Seren Serengil’in reklamsı hareketlerine Ayşe Mermer daha fazla dayanamadı!
Gülben Ergen'in aleyhinde konuşması mahkeme tarafından yasaklanan Seren Serengil karara uymadığı gerekçesiyle geçtiğimiz pazartesi cezaevine girecekti. Aile mahkemesi hakimi tarafından gerekçeli karar henüz yazılmadığı için Seren Serengil cezaevine girmedi. Bugün, Seren Serengil'in avukatından süpriz bir açıklama geldi.
Magazin 1 Şubat 2018 - 18:08

Gülben Ergen‘le ilgili savcılığın yasak kararına rağmen konuşmaya devam eden ve 3 günlük hapis cezasıyla cezalandırılan Seren Serengil‘in pazartesi günü Bakırköy Kadın Cezaevine teslim olacağını açıklamıştı. Savcılık, cezanın bugün infaz edilemeyeceğini açıklarken, gündemden düşmemeye özen gösteren Seren Serengil‘in yaşadığı bu süreç adeta reklam ve PR çalışmasına döndü. Seren Serengil‘in avukatı Ayşegül Mermer, Seren Serengil‘e pazartesi günü hapse girmesinin mümkün olamayacağını buna rağmen Seren Serengil‘in bu tutumunda ısrar etmesi ve kamuoyunu yanlış yönlendirmesinden dolayı Seren Serengil‘in avukatlığından istifa ettiğini duyurdu. İşte Ayşegül Mermer‘in o açıklaması;

BASIN DUYURUSU

24.05.2017 tarihinden bu yana avukatlığını üstlendiğim Seren Serengil‘e Gülben Ergen‘in başvurusuyla “Duymayan Kalmasın” programında yaptığı yayınlar nedeniyle tedbir kararı alındı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil‘in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğü iddiasıyla 26.01.2018 Cuma günü 11. Aile Mahkemesi Gülben Ergen‘in başvurusuyla Seren Serengil'in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi.

“KENDİSİNE AÇIK BİR DİLLE İLETTİM”

Kamuoyunun ve basının yakından takip ettiği konuyla ilgili avukatlık görevim gereği müvekkilim Seren Serengil‘in hukuki açıdan süreci en asgari düzeyde mağduriyetle geçirmesi için ilk andan itibaren ekibimle çalışma başlattım. Müvekkilime cezanın infazındaki hukuki aşamaları detaylarıyla anlattım. Kararın cuma günü çıkması nedeniyle hapis cezasının infazıyla ilgili sürecin pazartesi gününden itibaren başlayacağını ve bu sürecin de (gerekçeli kararın yazılması, savcılığın infaz yazısı vb.) en hızlı şekilde Perşembe gününe kadar sürebileceğini kendisine açık bir dille ilettim. Buna rağmen, Sayın Seren Serengil, Pazar akşamıyarın teslim olacağım” şeklinde bir duyuru yaptı. Kendisine bunun mümkün olmayacağını yine de en kısa sürede infazın gerçekleşmesi için hukuki yollara başvuracağımı ilettim. Ancak kendisi bir an önce teslim olma yönündeki ısrarı ile açıklamalarını sürdürdü. Başka avukatları dahi devreye sokarak bir an önce cezaevine girme yolunu denedi. Seren Serengil'in cezaevine giriş süreci fevri davranışları nedeniyle “yılan hikayesine” döndü algısı oluştu.

“MESLEĞİME SAYGIM NEDENİYLE İSTİFA EDİYORUM”

Sayın Seren Serengil’in bu tutumu ve kamuoyunu yanlış yönlendirmesi nedeniyle mesleki itibarımın zedelenmemesi için bu açıklamayı yapma zorunluluğum doğmuştur. Seren Serengil‘in cezasının infaz yazısını bugün (01.02.2018) itibariyle almış bulunmama rağmen yaşananlardan dolayı avukatlık görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Avukatlık görevinin kutsallığı ve mesleğime olan saygım nedeniyle bu kararı aldığımı tüm kamuoyuna saygıyla duyururum.

SEREN SERENGİL KİMDİR?

06 Nisan 1976 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Seren Serengil, Yeşilçam tarihinin gelmiş geçmiş en komik karakterlerini canlandıran Öztürk Serengil'in kızıdır. Annesi Nevin Teoman ile babasının ayrılığına henüz 4 yaşındayken tanık olan Seren Serengil, annesinin yanında büyümüştür. 

Seren Serengil, hayatı boyunca üç evlilik yaşamıştır. Seren Serengil‘in evlilik yaptığı kişiler;

2000-02: Ozan Kaçmaz
2002-05: Cengiz İmren
2006-10: Musa Aytun

 

Son güncelleme: 09:47 - 02.02.2018