Serenay Sarıkaya kimdir? Serenay Sarıkaya kaç yaşında?

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi, Plajda adlı bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa adım attı. Türkiye'nin en gözde oyuncularının başında gelen Serenay Sarıkaya en büyük çıkışını Medcezir dizisi ile yaşadı. Peki Serenay Sarıkaya kimdir? İşte hakkında merak edilenler...

Serenay Sarıkaya kimdir? Serenay Sarıkaya kaç yaşında?

Serenay Sarıkaya, 15 yaşındayken katıldığı bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü aldı. Aynı yıllarda Plajda adlı bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa adım attı. İşte hakkında merak edilenler…

SERENAY SARIKAYA KİMDİR?

ürk oyuncu ve model. Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi, 15 yaşındayken katıldığı bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü aldı. Aynı yıllarda Plajda adlı bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa adım attı. İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın filmiyle kazanan Sarıkaya, sonrasında Plajda filminde rol aldı.

İlk kez Sinan Çetin’in Peri Masalı (2008) dizisinde yer alarak dizi oyunculuğuna başladı ve yine aynı yıl Sinan Çetin tarafından hazırlanan Limon Ağacı dizisinde ilk başrolünü üstlendi. Dizinin sona ermesinin ardından başrolünde usta oyuncu Oktay Kaynarca'nın da yer aldığı Adanalı (2008-2010) dizisinde rol almaya başladı. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç’in ardından ikinci oldu ve Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazandı. Ardından Lale Devri (2010-2013) ve Medcezir (2013-2015) dizilerinin başrolünde yer alarak popüleritesini arttırdı. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde seslendirme yapan Sarıkaya Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde de rol aldı.

Dizi ve sinema filmlerinde oynamasının yanı sıra Sarıkaya, reklam filmlerinde de yer aldı ve bazı önemli markalarında reklam yüzü oldu. 2014 yılında GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçildi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

OYNADIĞI FİLM VE DİZİLER

Fİ (Dizi)
İkimizin Yerine (Film)
Medcezir (Dizi)
Lale Devri (Dizi
Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Film)
Yer Gök Aşk (Dizi)
Adanalı (Dizi)
Plajda (Film)
Şaşkın (Film)