Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seren’in sevgilisi sustu, Yeşim Salkım konuştu
Seren’in sevgilisi sustu, Yeşim Salkım konuştu
Seren Serengil’in yorumcu olduğu ‘Duymayan Kalmasın’ programında Gülben Ergen aleyhine konuşması mahkeme tarafından yasaklanmıştı. Serengil karara uymayınca, Gülben Ergen şikayet etti. Serengil için 3 gün ‘zorlama hapis’ kararı çıktı. Ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde cezaevine girecekti. Ancak hakimin kararı imzalamadığı için ertelenmişti. Ceza evine teslim olduğu halde giremeyen Seren Serengil, önceki akşam yakın dostlarıyla teselli yemeğinde buluştu.
Emre ÇEVİK
Magazin 1 Şubat 2018 - 07:18

Arnavutköy’de ki Atlas Balıkçısı’nda yemek yiyen Seren Serengil’i, şarkıcı Yeşim Salkım ve sevgilisi Yaşar İpek yalnız bırakmadı. Habercilerin sorularını yanıtlayan Serengil, ruhsal olarak yorgun olduğunu şu sözlerle dile getirdi. “Yorgunum, keşke bugün girebilseydim. Hazırlamıştım kendimi, imzalamamış hakime hanım. “Ben ne zaman istersem o zaman imzalarım” demiş. Bir an önce içeri girmek istiyorum. Bir an önce bu süreç bitsin istiyorum”

“TESPİH GETİRDİ”

Gülben Ergen’le sık sık polemik yaşayan Yeşim Salkım’a da takılmayı ihmal etmeyen Seren Serengil, “Yoldan geri döndüm, bir şey unuttum ben dedim. Yeşim’i almaya geldim, nasıl olsa o da girecek içeri, o benim kötü gün dostum. O da sağolsun hediye paketiyle geldi. Çamaşır, çorap, tespih falan getirmiş” diye espri yaptı.

seren-serengil-ic

“UZAMASIN BİR AN ÖNCE GİREYİM”

Konu uzadıkça ailesinin üzüldüğünü dile getiren Seren Serengil, şu sözlerle konuşmasını noktaladı. “Annem hastalandı. Bunları konuşunca da ajitasyon yapıyormuşum gibi geliyor. Acı da çeksem çok fazla dile getirmeyi sevmiyorum. Annem çok kötü oldu, hergün programa çıkıp bunları konuşmak istemedim. Uzamasın dedim, karar çıkmış imza neden atılmıyor onu anlamış değilim” dedi.

“DESTEĞE GELDİM”

Üç günlük hapis cezası alan Seren Serengil’e destek olmak için Atlas Balıkçısı’na gelen Yeşim Salkım habercilerin sorularını yanıtladı. “Desteğe geldim. Bugün avukatlarla da görüştük. Karar verildikten sonra hakim kararı imzalıyor. Henüz karar imzalanmamış, daha tebliğ edilmediği için Seren gidemedi. Yarın büyük ihtimal işlemler tamamlanır” diye konuşan Salkım kadınları ceza evine yakıştıramadığını da dile getirdi. Yeşim Salkım, “Hiçbir kadının hapise girmesini istemiyorum. Sadece Seren değil, kadınlar cezaevlerine yakışmıyor” dedi.

seren-ic-2

“MAGAZİN BİTER”

Çıkan kararı etik bulmadığını sözlerine ekleyen Salkım, şu şekilde sözlerine devam etti. “Siz insanlara haber yapmak için sabahlara kadar çalışıyorsunuz ama onlar kapşon kapatıp yüzlerini saklamaya çalışıyor. Biz de onları eleştiriyoruz. Onları eleştirdiğimiz için ceza alıyoruz. Bu yasa tacize uğramış, kadınlar ve çocuklar için yapılmış bir yasa. Bu karar sözlü söylemlere çıkarsa, sizler de haber yapamazsınız. Magazin biter, bunun yüzünden sizler yarın işlerinizi yapamayacaksınız. Fikir ve yorumdan insan nasıl hapis edilebilir” dedi.