Serhat Kılıç, sahnede hüngür hüngür ağladı

Oyuncu Serhat Kılıç, 25 yıllık sanat birikimini bir tiyatro sahnesi ile taçlandırdı. Kendi tiyatrosunu kurmanın mutluluğunu yaşayan sanatçı, göz yaşlarına hakim olamadı.

Serhat Kılıç, sahnede hüngür hüngür ağladı

1 Nisan'da perdelerini açacak olan Sahne Ankara'nın açılışı için hazırlanan Kılıç, tiyatronun ilk oyunu Tek Kişilik Şehir'i İstanbul seyircisine oynadı. Ayakta alkışlanan sanatçı, gözyaşlarına hakim olamadı. Kendi tiyatrosunu kurmanın en büyük hayali olduğunu belirten oyuncunun Ankara'da bir de tiyatro okulu bulunuyor. Asıl gönlünden geçenin mezun olan öğrencilerine iş imkanı sağlamak olduğunu söyleyen Kılıç;

“Öğrencilerimin mezun olduktan sonra çalışabilecekleri bir sahnelerinin olmasını çok istiyordum. Sahne Ankara'nın kuruluşunun en büyük motivasyonu budur. Ben hayalimi gerçekleştirdim, tiyatroya gönül vermiş tüm meslektaşlarımın bu mutluluğu yaşamasını dilerim” dedi.

serhatic

Usta oyucu Serhat Nalbantoğlu'nun da ortağı olduğu Sahne Ankara'nın açılışına tüm Ankaralıları davet eden Kılıç, “Biz bu hayatta en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz, tiyatro yapıyoruz zaten başka da bir iş de bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

ÇANKAYA’DAKİ TEK TİYATRO

400 kişilik seyirci kapasiteli, Ankara'nın en büyük, özel tiyatro sahnesi olan Sahne Ankara, 900 metrekarelik konser, gösteri ve sergi alanıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir kültür-sanat keyfi sunuyor. 1 Nisan itibariyle birbirinden iddialı eserleri seyirci ile buluşturmanın hazırlığında olan Sahne Ankara, Çankaya'daki tek tiyatro ve konferans salonu olma özelliği de taşıyor.

Loading...