Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sermiyan Midyat ‘Galamıza sabotaj var’
Sermiyan Midyat ‘Galamıza sabotaj var’
‘Ay Lav Yu tuu’nun gala gecesinde aksilikler yaşayan Sermiyan Midyat, “Bunu biri yaptırıyor, galamıza sabotaj var” diyerek isyan etti.
Emre ÇEVİK
Magazin 22 Eylül 2017 - 08:57

Sermiyan Midyat'ın 2010 yılındaki ‘Ay Lav You’ adlı sinema filminin devamı olan ‘Ay Lav Yu Tuu’nun galası geçen akşam Levent’te bulunan bir mekanda gerçekleşti. Davetli sayısının az olduğu, başrol oyuncularının eksik katıldığı gala adeta sönük geçti. Sermiyan Midyat’ın oyuncu arkadaşlarıyla basına verdiği röportajda yaşadığı aksilikler ise geceye damgasını vurdu.

ANONS SKANDALI MORAL BOZDU
Filmin yönetmeni senaristi ve başrolü Sermiyan Midyat ve oyuncular Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Gizem Karaca ve Ayşenil Şamlıoğlu basın mensuplarının karşısına çıktı. Salon anonsunun sürekli sesli şekilde “Sinema filmi başlıyor” anonsu üzerine sözleri bölünen Sermiyan Midyat’ın morali bozuldu. Yaklaşık 10 dakikalık konuşmasını 7 kez durduran sinema salonu anonsuna Midyat, “Ya bu kadarda olmaz ki. Hayır sinemanın kirasını mı ödemedik anlamadım. Bunu biri yaptırıyor bence. Sabotaj var bizim galaya” sözleriyle şakayla karışık isyan etti.

ŞİVE EĞİTİMİ ALDI
Geçtiğimiz hafta Kemal Ekmekçi’yle evlenen ve balayı yerine soluğu film galasında alan Gizem Karaca, “Her şeyden önce iş gelir. Galamızda yer aldım ve daha sonra balayına çıkacağız. Ben, ‘İbrahim’ karakterinin kız kardeşi, Sermiyan’ın kız kardeşi ‘Sultan’ olarak seyirciyle buluşuyorum. Sultan’ın çeşitli fırlamalıkları, ortalığı karıştırması, ufak oyunları var. Gerçekten çok eğlenceli bir karakter ve benim ilk şive deneyimim, o yüzden inşallah kötü olmaz. Güzel filmi mahvetmek diye bir korkum var yani. Film öncesi şive koçlarımız vardı ve zaten sette de herkes çok yardımcı oldu. Ayşenil (Şamlıoğlu) abla, Ayça (Damgacı), ilk filmde onlar oldukları için onlar bana çok yardımcı oldu” dedi.

r3
MENAJER BABA YÜZÜNDEN JESSICA DEĞİŞTİ

Sermiyan Midyat, ilk filmde yer alan ve eşi ‘Jessica’ karakterine hayat veren Katie Gill yerine neden Nikki Leigh’le çalışmayı tercih ettiğini ise şu cümlelerle anlattı: “Katie’nin babası, aynı zamanda menajeri, abisi, sağ ve sol kolu. Babası çekim yaptığımız dönemde de tanımıştık. Orta Doğu’ya ve İslam Dünyasına ön yargısı olan birisi. Bize karşı da böyle kötü bir tutumu vardı. Bize böyle şekilde bir kez daha ‘Orası çok tehlikeli. Nasıl olacak bu durum? şeklinde yaklaşınca bizde ısrar etmedik ve yeni ‘Jessica’ arayışına girdik. Bir sürü adayımız vardı ve onlardan en başarılısı da hakikaten Nikki’ydi ve bence çok daha iyi oldu, role çok asıldı, iki haftada hazırlandı. Çok da iyi kıvırdığını düşünüyorum, özellikle kendi lisanı olmayan bir dilde oynadı ve bunu iki hafta gibi kısa bir zamanda öğrenerek yaptı. O yüzden de ona da teşekkür ediyorum.”
5her

GALA İÇİN AMERİKA'DAN TÜRKİYE'DEN GELDİ

Gala için Amerika'dan Türkiye'ye gelen Amerikalı oyuncu Nikki Leigh de: “Ben de heyecanla görmeyi bekliyorum ama çekimlerde çok eğlendik ve çok güldük birlikte. O yüzden herkesi de güldüreceğimizi umuyorum. Evet, Gizem (Karaca), Ayça (Damgacı), Ayşenil (Şamlıoğlu), Sermiyan (Midyat) hepimiz çok olumlu bir ruh halindeydik” dedi.

Son güncelleme: 09:43 - 22.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.