Sözcü Plus Giriş

Sertab Erener: Sezen’in orkestrası ihtiyaç gidermek için…

Bodrum Antik Tiyatro'da bir konser veren ve hayranlarıyla buluşan şarkıcı Sertab Erener, Sezen Aksu hakkında yaptığı açıklamalarla hem gülümsetti hem de şaşırttı.

Güncellenme: 07:45, 13/08/2018
Sertab Erener: Sezen’in orkestrası ihtiyaç gidermek için…

Kariyerine Sezen Aksu’nun vokalisti olarak başlayıp, Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinden biri haline gelen Sertab Erener, ‘Minik Serçe’yi de unutmadı. “Sezen Aksu sahneden üç saat inmezdi. Siz yine şanslısınız iki saatte benden kurtuldunuz. Orkestrası ihtiyaç gidermek için müsaade isterdi Sezen Aksu’dan. Kıymetimi bilin…” sözleri ile ustasına Bodrum’dan selam gönderip “İyi ki Varsın Sezen Aksu” dedi.

sertab-ic

Daha sonra sahne de kurdukları müzik düzeninde bir tarafta akustik diğer tarafta elektronik bant olarak kurguladıklarını açıklayarak sözlerini şöyle sürdürdü “Sanırım 150 den fazla şarkım var. Her konser biraz zorlu geçiyor. Her konserden sonra yazılanlar şu; ama o şarkıyı niye söylemedi, bu şarkıyı niye söylemedi. 1.5 saate sığdırmaya çalışıyorum olmuyor. Turnenin başında bir baktık 2 saat olmuş. Non-stop çalıp sözüm ona ben 1.5 saatlik hazırladım diyordum ama olmuyor. O yüzden hep böyle potporiler hazırlıyoruz. İlk potporim benim kırık kalpler albümünden şarkılardı” diyerek hayranlarına iyi eğlenceler diledi.

sertab-ic-2

Sanatçı konserinde zaman zaman eski albümlerine de yer verdi. Konseri izleyenler arasında yer alan engelli bir hayranı Sertab Erener şarkı söylerken sık sık ailesinin yardımıyla ayağa kalkıp dansları ile şarkılara eşlik etti. Bu durumu fark eden Erener, ”Senin sevgin kazanabilmek ne büyük bir mutluluk” hayranını Antik Tiyatro’yu dolduran binlerce hayranına alkışlattı.İHA

sertab-ic-3

 

İlginizi ÇekebilirSertab Erener, mülteci çocuklarla şarkı söylediSertab Erener, mülteci çocuklarla şarkı söyledi
Yayınlanma Tarihi:07:01,