Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevcan Orhan kimdir? Güzel türkücü kaç yaşında ve nerede doğdu?
Sevcan Orhan kimdir? Güzel türkücü kaç yaşında ve nerede doğdu?
Türk Halk Müziği'nin öneli seslerinden Sevcan Orhan kimdir? Güzel türkücü kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte bir dönem Alişan'la birlikte televizyon programı da yapan güzel türkücüye dair bilinmeyenler...
Magazin 30 Ocak 2018 - 09:48

Küçük yaşlardan bu yana müzikle birlikte yaşayan Sevcan Orhan, çok sayıda ödül almıştır. Peki Sevcan Orhan kimdir? Güzel türkücü nerede doğdu ve kaç yaşında?

sevcan-orhanic

SEVCAN ORHAN KİMDİR?

Aslen Erzincanlı olan Sevcan Orhan, 16 Ağustos 1982'de doğdu. Küçük yaştan itibaren bağlama, solfej ve nota eğitimi aldı ve lisede okurken bir gazetenin düzenlemiş olduğu liseler arası Türk halk müziği yarışmasında 3’üncülüğü kazandı. 2000 yılında Nenni Bebek isimli ilk müzik albümünü çıkararak dikkatleri üzerine çeken Sevcan Orhan, 2012-2013 arası Star TV’de Ayşe Özyılmazel’in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte ‘Alişan ile Sevcan’ isimli sabah programını sundu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarında üslup ve repertuar dersleri vermektedir.

sevcan-orhanic1

SEVCAN ORHAN ALBÜMLERİ

1999 – Yağmur Gözyaşım
2000 – Nenni Bebek
2003 – Bir Türküydü Yaşamak
2008 – Adı Aşk
2011 – Zemheriden Ötesi Bahar
2014 – Düşten Gerçeğe