Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevgilim bozulmamış temiz kalmış biri
Sevgilim bozulmamış temiz kalmış biri
Rol aldığı ilk tiyatro oyunu ‘Plastik Aşklar’la kendini kanıtlayan Öykü Gürman, yeni oyununu ve aşkını Sözcü’ye anlattı.
Edda SÖNMEZ
Magazin 15 Nisan 2017 - 01:40

Şarkıcı Yavuz Bingöl'le evliliği olaylı biten Öykü Gürman, Frankfurt Havalimanı'nda tanıştığı Semih Şenzibe ile yaşadığı aşkı anlattı. İkinci evliliğini yapıp çocuk sahibi olmak istediğini söyleyen Gürman, “Semih benim için çok değerli, ruhu kirlenmemiş bir adam… Umarım beni yarı yolda bırakmayacak biridir” dedi.

4

Şarkıcı Yavuz Bingöl'den boşandıktan sonra sessizliğe gömülen şarkıcı Öykü Gürman, aradığı mutluluğu buldu. Müzik hayatında olduğu gibi tiyatro sahnesinde de başarılı bir performans sergileyen şarkıcıyla buluştuk ve  tiyatro oyununu, hayatındaki yeni gelişmeleri konuştuk.

6

Rol aldığınız ilk tiyatro oyunu ‘Plastik Aşklar'dan bahseder misiniz?
Oyunun yazarı Ali Cüneyd Kılcıoğlu, yönetmenimiz ise Burak Karaman. Kuzenim Asena Ongan'la birlikte oynuyoruz. Tiyatro Cef'le, özellikle de Zerrin Ongan'la bu işe başlamak çok özel. Bu güzel ekibin içerisinde üzerime düşeni layıkıyla yapmaya çalıştım. Uzun ömürlü olmasını diliyorum.

Oyunun konusu ne?
Benim için oyunun en eğlenceli tarafı, günümüz ilişkilerini ve tükenmişliği anlatması; adı da bu yüzden ‘Plastik Aşklar'. Her şeyi çok hızlı yaşamamızı ve tüketmemizi eleştiren bir oyun. Oyunda aynı adama aşık iki kadın var ama bu durumu esprili bir dille anlatıyoruz. Tabii normal hayatta bu trajikomik bir olay.

Canlandırdığınız karaktere benziyor musunuz?
İkimiz de düzensizliğe takıntılıyız.

2

Harika bir oyuncu olduğuma dair bir iddiam yok

İzleyici ‘Plastik Aşklar'daki performansınızı nasıl buldu?
Çok iyi. Bu konuya mükemmeliyetçi bir ruhla yaklaştığım için sorumluluğumun ne olduğunu çok iyi biliyorum. Ama harika bir oyuncu olduğuma dair bir iddiam yok.

Tiyatro için “Oyuncuların er meydanı” denir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Sahnede şarkı söylerken, sözleri unuttuğunuz anda mikrofonu seyirciye uzatabilirsiniz. Bu tür durumlar yaşanamayacağı için tiyatro er meydanı.

İlk tiyatro deneyiminizin ardından neler hissettiniz?
Şarkı söylemek çok zevkli. Oyun bittikten sonra ise alkış almak ise bambaşka.

Sahnede sergilediğiniz performans sonrasında oyunculuk adına teklif aldınız mı?
Evet. Bir drama olacak ama henüz imza atmadık.

3

İnsanları memnun etme çabam beni perişan etti

Aynaya baktığınızda nasıl bir kadın görüyorsunuz?
Tecrübe kazandıkça hayatı biraz daha akışına bırakmış ve olgun biri oldum. Ben detaycı ve sürekli kontrol etmeye çalışan biriyim; o yüzden de çok yoruldum. Fakat şu an kendimi iyi hissediyorum. Yaşım ilerledikçe neyi isteyip istemediğimi daha iyi öğrendim. Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemek gerektiğini düşünüyorum artık. Herkes kendi çıkarı ve menfaati doğrultusunda ilişki yaşıyor. Ben bunu tercih etmedim hiç.

Böyle bir ortamla karşılaşınca nasıl hareket ediyorsunuz?
Dürüst bir insanım. Sadece kırılmak istemiyorum. Herkesin gönlünde yaralar ve kırgınlıklar var. O yüzden huzurlu ve mutlu ortamlarda, beslenebildiğim insanlarla olmak istiyorum. İnsanları memnun etme çabam beni perişan etti.

7

Semih umarım beni yarı yolda bırakmayacak biridir

Havalimanında yönetici olan Semih Şenzibe ile birlikte olduğunuz yazılıp çizildi. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Bu haberler doğru. O, çok değerli biri. Umarım beni yarı yolda bırakmayacak biridir. Ben ondan umutluyum ama o da benden razıysa bu iş olur. (Gülüyor) İkinci kez evlenmek ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Kimse boşanmak için evlenmiyor ve evlilik çok güzel bir şey. Hayırlısı.

Sevgilinizin en çok hangi özelliği sizi etkiledi?
Dürüstlüğü, merhameti, temiz kalbi, edepli oluşu. Sevgilim bozulmamış, temiz kalmışlardan. Ruhu kirlenmemiş. Umarım ilişkimiz böyle devam eder…

5

Yavuz'la bir daha asla 

Geçmişe dönebilseydik, Yavuz Bingöl'le tekrar evlenir miydiniz?
Geçmişe hiç dönmeyelim. Tabii ki yapmazdım. Aksi halde şu an mutlu bir evlilik sürüyor olurdum. Ama benim için Yavuz Bingöl sayfası kapanmıştır.

Ünlü olmayan biriyle aşk yaşamayı bilinçli olarak mı tercih ettiniz?
Evet. Ben, aynı üne ve mesleğe sahip iki kişinin mutlu bir beraberlik götürebileceğine inanmıyorum. Zor çünkü bizim önceliğimiz işimiz. Oysa karşınızdaki insanın işinden önce sizi koruyup kollaması, el üstünde tutması gerekiyor.

Magazinel anlamda da pek ortalarda görünen biri değilsiniz. Sizin için “Magazine mesafeli bir duruşunuz var” diyebilir miyiz?
Evet çünkü tercih etmiyorum. Özel hayatımı gizli yaşamak istiyorum. İşle ilgili olduğu zaman kameraları seviyorum. Ama bir şey üretmemişken medyada yer almak görgüsüzlük.

Hayatınızın hangi dönemindesiniz?
Şimdi çok mutluyum ve huzurluyum. Hayatımda her şey rayına oturmuş gibi hissediyorum. Keyfim yerinde.

Son güncelleme: 16:55 - 15.04.2017