Şevket Çoruh, MSM kundakçısının yakalanmasının ardından paylaştı

Sanatçı Şevket Çoruh, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan zanlının yakalanmasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Şevket Çoruh, MSM kundakçısının yakalanmasının ardından paylaştı

Sanat yapmanın ve duruş sergileyen bir sanatçı olmanın gün geçtikçe zorlaştığı günlerde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden gelen bir haber herkesin yüreğine ateş düşürdü. Sadece birkaç gece önce kimliği belirsiz bir şahıs Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin (MSM) önüne gelmiş ve burada başlattığı bir yangınla merkezi yakmak istemişti. Neyse ki saldırganın bu girişimi başarısız oldu ve merkez yanmaktan kurtuldu. Bu gelişmenin ardından pek çok sanatçı yaşananlarla ilgili sert tepkiler gösterdi. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden biri de Arka Sokaklar dizisinde izlediğimiz Şevket Çoruh’tan geldi. Hesabından, “Korkmuyoruz korkutamazsınız yanarak çoğalırız inadına sanat inadına özgürlük” yazılı bir metin paylaşan sanatçı, geride bıraktığımız akşam da kundaklamayı gerçekleştiren zanlının yakalanmasının ardından bir paylaşımda bulundu. İşte Çoruh’un yakalanma haberi üzerine yazdığı o satırlar:

sevket Son dakika haberi... Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan kişi yakalandı İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan kişi yakalandı
Loading...