Şevval Sam kendisine yapılan darbe eleştirilerini Peygamber Efendimizden örnek vererek yanıtladı

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası eleştiri oklarının hedefi haline gelen Şevval Sam, ilk kez bu konuyla ilgili konuşarak üzüntüsünü ifade etti.

Şevval Sam kendisine yapılan darbe eleştirilerini Peygamber Efendimizden örnek vererek yanıtladı

Önceki gün Atatürk Havalanı'nda objektiflere yansıyan Şevval Sam, konser için Bodrum’a gittiğini belirterek, darbe girişimiyle ilgili olarak kendisine yapılan eleştirilerle ilgili, ”Keşke biz yine 3 ağaç için sokaklara dökülseydik, insanlar ölmeseydi. Darbe kabul edilebilecek bir şey değil. Hele ki biz tarihinde bunun için çok sıkıntılar çekmiş bir milletiz. Demokrasiye inancımızı kaybetmeden ve birbirimize olan saygımızı kaybetmeden birlik beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz” dedi.

sevval-sam-2

PEYGAMBER EFENDİMİZDEN ÖRNEK VERDİ

Kendisine yapılan eleştirileri de doğru bulmadığını belirten Şevval Sam, ”Ben vatanını seven, insanına, hayvanına, ağacına kıymet veren yaşam hakkı savunucusuyum. Bir arada olmak, barış içerisinde olmaktan başka hiç bir arzum yok. Ben bütün şarkılarımı da barış için söylüyorum. Beni bilen biliyor, bilmek istemeyenler için ise yapabileceğim inanın hiç bir şey yok” dedi. Sözlerine peygamber efendimizin yaşadığı bir olayı örneklendirerek anlatan Şevval Sam,

sevval-sam-ic-3

”Peygamber efendimize bir gün birisi gelir ve şu adam senin için ‘şöyle kötü bir insandır, yalancıdır, güvenilmezdir’ diyor demiş ve kendisine sormuş bu duruma ne diyorsun demiş. Peygamber efendimizde ‘Doğrudur.’ demiş. Adam şaşırmış ve başka gün yine gelip demiş ki, ‘Şu adam senin için böyle iyidir, böyle güzel insandır, böyle merhametlidir’ diyor ne diyorsun demiş. Ona da, ‘Doğrudur.’ demiş. Adam kötü diyene de doğrudur diyorsun, iyi diyene de doğrudur diyorsun. Nedir bu işin doğrusu diye sormuş. Peygamberimiz ise, ‘Herkes kendi içindekini tezahür ettirdiği için herkesin kendisine aittir o laf. Dolayısıyla hepsi doğrudur’ demiş. Ben de bu hikayeyi aldım cebime koydum. Şu zamanlarda çok konuşmanın bir manası yok. Sakinliğimizi sükûnetimizi koruyacağız. Çünkü çok fazla bilgi kirliliği de var. Hepimiz çok panikteyiz zaten ne dersek diyelim anlaşılmıyor zaten” dedi.