Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seyfi Dursunoğlu gündeme dair şaşırtıcı açıklamalarda bulundu
Seyfi Dursunoğlu gündeme dair şaşırtıcı açıklamalarda bulundu
Seyfi Dursunoğlu uzun bir aradan sonra 'Huysuz Virjin' karakteriyle kamera karşısına geçti.
Magazin 21 Nisan 2016 - 14:57

Tarkan ABDULLAHOĞLU

Bir tuvalet kağıdı reklamının yüzü olan Seyfi Dursunoğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. “Belden aşağı soru yok” diyerek, gazetecilerle şakalaşan usta oyuncu, 85 yaşına girdiğini, başladığı işi tamamlayamama korkusu oluştuğu için ekrandan uzak kaldığını anlatıp “Birkaç kanal var çalışmak istiyor benimle. Fakat 85’e giriyorum yakında. 50 yıldır hiçbir işi yarım bırakmadım. Reklam gelince fiyatına bakmadan… Zaten bu toplantıların hepsi ben çok ucuz çalıştığım için yapılıyor zannediyorum. Fiyata bakmadan televizyonda uzun zamandır görünmüyorum diye kabul ettim. İyi bir firmayla çalışmışım meğer. 7-8 saat sürer dediler. İşi ben ele alınca 2 saatte bitirdim şaşırıp kaldılar. Öğle yemeği vermesinler diye öğlen 12:00’da bitirdim” şeklinde konuştu.

DOĞAÇLAMA OYNADIM

‘Huysuz Virjin’ karakteriyle kamera karşısına geçtiği reklam filminde esprili diyaloglarıyla dikkat çeken Dursunoğlu, senaryoyu hiç kullanmadıklarını ve doğaçlama olarak çekim yaptıklarını anlattı. Editörle çalışmadıklarını, 50 yıldır kendi ürettikleriyle doğaçlama çalıştığını ifade eden ünlü oyuncu “Senaryoyu hiç kullanmadım, daha da iyi oldu. İnsan ne yapabileceğini kendi daha iyi tayin edebiliyor. Bir editörle hiç çalışmadım. 50 sene kendi ürettiklerimle doğaçlama yaptım. Onlar da kabul ettiler. Uzun uzun çektiler daha bir sürü sahneler var. Biraz müstehcenliğe kaçtı onlar o yüzden kullanmadık. Üç aylar çıktıktan sonra belki yayınlanır” sözlerini kullandı. Ekranları özlemediğini, televizyonda doğru formatların olmadığını belirten Dursunoğlu, evlilik programlarını ise “Doğru format gelmiyor. Şimdi evlilik programları var. Ben bu yaştan sonra çıkmam herhalde. O kadar boş ve manasız vaktim yok hiç izleyemiyorum. Beni azdıran format gelirse belki 90’ımda ‘Evet’ derim. Zaten format zayıflığı var öyle olmasa evlilik programları dört kanalda olur mu?” diyerek eleştirdi.

YILMAZ ÇOK GENÇ KALDI

Usta oyuncunun, sivri dilinden geçen haftalarda Survivor’dan elenen Yılmaz Morgül de nasibini aldı. Dursunoğlu, daha önce “O yaşta ne işi var orada” diyerek eleştirdiği Morgül’e bu kez “Çok genç kaldı arkadaşlarının yanında. Ben bu kadar ince bacak, bu kadar dar omuz görmedim. Bu kadar gür saç görmedim. Yani kaynar insan o sıcakta kafada bir kilo Karaman koyunu kuyruğu gibi böyle bir saç. Sonunda fenalaştı herhalde. ‘İnme geldi’ dediler. Onun için ayrıldı. Performans var mıydı ki?” sözleriyle yüklendi.

RTÜK'TE BENİ SEVENLER VAR GALİBA

Dursunoğlu, birçok oyuncunun eleştirdiği RTÜK’ün kendisinden rahatsız olmadığını bazen bu duruma kendisinin bile şaşırdığını gülerek anlatıp “RTÜK çok belimi kırdı diyemem. Hiç rahatsız olmadılar galiba orada beni seven insanlar var. O kadar gülüyor ki ‘Ben gülüyorsam halk da gülüyordur’ deyip, ‘Bırakın geçsin’ diyorlar. ‘Bu nasıl geçti?’ dediklerim de oluyor. Galiba sempati meselesi” dedi.

 

Son güncelleme: 15:17 - 21.04.2016