Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sezen Aksu, Mehmet Akif Ersoy’un eski evini sattı
Sezen Aksu, Mehmet Akif Ersoy’un eski evini sattı
Şarkıcı Sezen Aksu, 2011 yılında satın aldığı İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un evini sattı. Aksu'nun evi kime ve ne kadar ücrete sattığı öğrenilemedi.
Magazin 23 Ocak 2018 - 10:31

Türk hafif müziğinin dev ismi Sezen Aksu, 350 bin TL’ye aldığı İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un Beylerbeyi’ndeki evini, oturmaktan vazgeçip sattı.

DAHA ÖNCE KİRAYA VERMİŞTİ

Sezen Aksu, Mehmet Akif Ersoy’un evini 5 bin dolara kiraya verdi. Mehmet Akif Ersoy’un 1908-1912 yılları arasında Beylerbeyi’nde yaşadığı evi 1 buçuk milyon TL’ye satın alan ve geniş çaplı bir tadilat çalışmasına girişen Sezen Aksu, bu yüzden komşularının da tepkisini çekmişti. Abdullah Ağa Hamamı Sokak’ta bulunan yalının her köşesini kendi zevkine göre yenilemek isteyen Aksu, 500 bin lira masraf yapmış ve evi baştan aşağı değiştirmişti. Aksu, üç katlı eve taşınmak için hazırlık yaparken Aksu, evi kiraya verdi.

f3f3

BEYLERBEYİ’NDEKİ EVİN FİYATI KAFALARI KARIŞTIRMIŞTI

Sezen Aksu'nun İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un Beylerbeyi'ndeki evini 1.5 milyon liraya aldığı yazılmıştı. Ancak tapu kayıtlarında 350 bin lira ödediği görüldü. Bu astronomik fark, kafaların karışmasına neden olmuştu.
sezenaksumehmetakifersoy

Son güncelleme: 11:47 - 23.01.2018