Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sezen Aksu’nun doğup büyüdüğü sokakta yangın
Sezen Aksu’nun doğup büyüdüğü sokakta yangın
Denizli'nin Sarayköy ilçesinde ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun doğup büyüdüğü sokakta bulunan 120 yıllık tarihi ev yandı. Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından korunan evde çıkan yangında kundaklama şüphesi üzerinde duruluyor.
Magazin 9 Aralık 2017 - 15:29

Edinilen bilgiye göre, Sarayköy ilçesi Bala Mahallesi'nde ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun 1954 yılında doğduğu, fen bilgisi öğretmeni annesi ve matematik öğretmeni babası ile üç yaşına kadar yaşadığı sokakta 120 yıllık tarihi evde dün gece yangın çıktı. Atıl durumda olan ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan evin yandığını gören mahalle sakinleri itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen Sarayköy İtfaiyesine bağlı 25 personel, 7 araçla yangına müdahale etti. 2 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alınan yangında tarihi evde büyük hasar meydana geldi.
Olay yerine gelen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yangın ile ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Özbaş, “Tarihi evde çıkan yangın bizleri üzdü. Yangın ünlü sanatçımız Sezen Aksu’nun da çocukluğunun geçtiği aynı sokakta çıktı. Tarihi bir evi daha kaybettik. 20 yıl önce bu ev de kullanılıyordu” dedi.
43er
(İHA)

Son güncelleme: 15:31 - 09.12.2017