Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sezercik, Ömercik, Yumurcak ve nicelerine Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu ses verdi
Sezercik, Ömercik, Yumurcak ve nicelerine Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu ses verdi
Tiyatro ve seslendirme sanatçısı 63 yaşındaki Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu'nun sesiyle hayat verdiği isimleri görünce çok şaşıracaksınız.
Magazin 26 Mart 2018 - 07:58

Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu, altı yaşındayken önce Karadut ardından Bülbül Yuvası filmleriyle sinemaya başladı. 1962 yılında Muhsin Ertuğrul’un yönettiği Macbeth oyunuyla çocuk yaşta Şehir Tiyatroları kadrosuna girdi. Yüze yakın oyunda görev aldı. Ayrıca kamera önünde de görev yapan sanatçı, sinema filmlerinde rol almasının yanı sıra, seslendirme konusunda da çalıştı ve uzun süreler TRT ve çeşitli stüdyolarda seslendirme yönetmeni olarak görevlerde bulundu.

nilgun-ozhan-ic

Ancak hiç şüphesiz oyuncunun seslendirme yönüyle ilgili en dikkat çeken detay, Kasapbaşoğlu’nun Yeşilçam’ın Sezercik, Ömercik, Yumurcak gibi çocuk yıldızlarına sesini vermesi olacaktır. Milyonları ekranları karşısında hüzne boğan o sahnelere sesiyle hayat veren Kasapbaşoğlu’nun başrol erkek çocuk oyuncuların neredeyse hepsini seslendirmesi de son derece ilginç… İşte Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu’nun sesiyle o unutulmaz performanslar:

 

Son güncelleme: 08:06 - 26.03.2018