Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Songül Ülkü: Kredi ile tiyatro açacağım
Songül Ülkü: Kredi ile tiyatro açacağım
Bir dönem Yeşilçam ve televizyon dünyasına damgasını vuran Songül Ülkü uzun bir aranın ardından İstanbul'da görüntülendi.
Emre ÇEVİK
Magazin 30 Aralık 2018 - 09:06

20 yıldır Muğla’da yaşadığını ve mesleğini çok sevdiği için artık İstanbul’a gelip gitmeyi düşündüğünü söyleyen Songül Ülkü, “Beni 20 yıl önce bu piyasadan küstürdüler, ben de Muğla’ya yerleştim, şimdi dönme aşamasındayım, KOSGEB’den kredi başvurusu yaptım, onunla tiyatro oyunu hazırlayacağım, olmadık eleştiriler ile beni uzaklaştırdılar ama ben de işimi çok özledim, Cihangir’de evim var onu kiraya vermeye geldim burada bazı cast ajansları var onlarla görüştüm, ekranlara dönmeye hazırlanıyorum” dedi.

songul-ulku-4

“SİGORTAM DA YATMAMIŞ”

Ülkü işini sanat için yaptığını söylerken yaşadığı üzüntüyü de şu sözlerle paylaştı: “Yıllarca sinema ve ekranlara hizmet verdim, kendimce birikim yaptım, paramı tuttum, bizler para için sanat yapmadık, sadece meslek aşkı için oynadık, ama yalnızca bir şeye üzüldüm, çalışırken setlerde hiç sigortamız yapılmamış, emeklilik için sigortaya başvurdum, yatan hiç sigorta primim yok, şimdiki oyuncular bu imkanların kıymetini bilsin”