Sözcü Plus Giriş

Sonu olmayan kuyruk!

Edirne’de Trakya Üniversitesi'nde öğrenim görecek olan öğrenciler, harç parası için banka şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

null
Güncellenme: 14:08, 17/09/2018
Sonu olmayan kuyruk!

Sistemde ders seçimlerini tamamlamak için dönemlik harç paralarını yatırmak isteyen üniversiteliler, sabahın erken saatinde banka şubesi önüne gelerek uzun kuyruklar oluşturdu. Trakya Üniversitesi’nde öğrenim gören ve görecek olan öğrenciler, “Harç ücretini yatıracağız ve sabahtan beri bekliyoruz kuyrukta. Ders seçimleri için bu gerekli.

edirne-harc2_6133286

Yarın da yatırabiliriz ama erkenden bir an önce derslerimizi seçmek istiyoruz. Sıkıntı yaşamamak adına ilk günden gelelim yatıralım dedik ama yine sıkıntı yaşıyoruz maalesef. İkinci öğretim olarak okuyoruz. 513 TL civarında bir harç bedeli ödeyeceğiz. Sabah saat 08.30 gibi gelmiştik, akşama kadar yatırabiliriz diye umut ediyoruz” dedi.

edirne-harc7_6133291

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren öğrenciler, sıranın çok yavaş ilerlemesine tepki gösterdi. Banka şubesi yetkilileri de hem Pazartesi hafta başı olması nedeniyle genel işlemlerin mevcut yoğunluğu hem de öğrencilerin bir anda aynı gün ödeme yapma istekleri nedeniyle yoğunluk yaşandığını dile getirdi. İHA

edirne-harc9_6133293
Yayınlanma Tarihi:13:59,