Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyete ve iş dünyası vatandaşlık peşinde
Sosyete ve iş dünyası vatandaşlık peşinde
Sosyete ve iş dünyası, yabancı bir ülkede ev sahibi olmak, çocuğunu okutmak, ikinci bir iş fırsatı yakalamak ve en önemlisi Türk vatandaşlığının yanına ikinci bir pasaport eklemek için gözünü başka ülkelere dikti. Portekiz, Malta, Karadağ ve Karayipler yoğun yatırım yapılan ülkeler arasında yer aldı.
Magazin 2 Ocak 2018 - 21:12

2007'deki Amerika'daki mortgage krizini fırsata çeviren yüksek gelir sahibi bir kitle, başta Miami olmak üzere Amerika'da gayrimenkule yatırım yapmış krizden sonra da yüzde 40'lara varan bir kazanç elde etmişti. Bugün Amerika'nın yerini Portekiz, Malta, Karayipler ve Karadağ aldı.

İkinci vatandaşlık konusunda danışmanlık yapan Yeni Bir Hayat'ın CEO'su Şevki Akaydın, birçok kişinin emekliliklerini geçirmek üzere Karadağ ve Malta'yı tercih ettiğini, Karayiplerin ise kış aylarını geçirmek için alternatif bir tatil merkezi olarak da talep gördüğünü söyledi.

100’DEN FAZLA AİLE PORTEKİZ’DEN EV ALDI

Her yıl 13 milyondan fazla turist ağırlayan Portekiz son yıllarda gözde emlak yatırım noktalarından biri olduğu öğrenilirken, bugüne kadar 100'den fazla Türk ailenin Portekiz'den ev sahibi olduğu bildirildi.

MALTA VE KARADAĞ’A YOĞUN İLGİ

Malta’nın da Türk iş adamları ve sosyete camiası açısından tercih edildiği, 2016 yılında 110 civarında Türk vatandaşın Malta'dan ev aldığı öğrenildi. 2021'de Avrupa Birliği'ne tam üyeliğinin gerçekleşmesi beklenilen Karadağ ise dönemde Türkler tarafından da çok rağbet gördü.

Turizm sektörüyle öne çıkan Karayipler’in kış ayları için tercih edildiği, bu ülkeye yoğun yatırım yapıldığı ve pasaport alındığı bilgisi edinildi. Veriler, 45 Türk’ün Karayiplere gayrimenkül yatırımı yaptığını gösterdi.