Survivor 2016 final yolu: Kimler elendi kimler diskalifiye oldu! Şampiyon kim olur?

Survivor final yolunda bu akşam yarı final elemesi yapılacak! Survivor'da son 3 kişi kaldı. Yarı final ardından da büyük final ile Survivor şampiyonu belli olacak. Peki Survivor final yolunda ünlüler ile gönüllüler neler yaşadı? Kim ne zaman elendi ve şampiyonluğa kim yakın? İşte Survivor final sürecinden detaylar...

Survivor 2016 final yolu: Kimler elendi kimler diskalifiye oldu! Şampiyon kim olur?

Survivor 2016 final heyecanı sürüyor. Çeyrek final için yapılan SMS oylaması sonucunda Nagihan ile Semih elenirken Damla, oylamadan zaferle çıktı ve yarı finale yükselerek Atakan’ın rakibi oldu. Bu akşam yani 28 Haziran 2016 akşmı da Survivor yeni bölümde yarı final oylaması yapılacak! Peki ki finalde Serkay’ın rakibi kim olacak? Atakan mı, Damla mı? Survivor’da geriye kalan yarışmacılar bu noktaya nasıl geldiklerine bakarak finale çıkacak ve hatta şampiyon olacak kişiyi tahmin etmek için bir fikir sahibi olabiliriz. İşte Survivor 2016 final yolunda yaşananlar…

SURVİVOR 2016 FİNAL YOLU!

Acun’un Türkiye’ye getirdiği en popüler yarışma formatlarından biri olan Survivor’ın 2016 ayağı sürpriz bir gelişmeyle başladı. İlk eleme daha ada konseyi kurulmadan yaşandı! Ünlüler takımından Serkay Ercan (34, İstanbul) yarışmanın 10. gününde sakatlanarak yarışmayı terk etmek zorunda kaldı.

Survivor’ın 24. gününde yapılan ilk eleme konseyinde ise yarışmaya veda eden isim 5 oyla ünlüler takımından Yağmur Özdemir (20, Bursa) oldu. 31. günde yapılan 2. elemede gönlüller takımından Aylin Şallı (25, İstanbul) yarışmadan elendi. Onu 38. gündeki elemede 3 oy alan ünlüler takımından Ebru Öztürk (31, İstanbul) takip etti!

Bir sakatlık daha!

Survivor’da bir katalık şoku daha yaşandı ve ünlüler takımından Seda Tetik (26, Ankara) Sruvivor 45. günde yarışmadan ayrılmak zorunda kaldı. Yarışmanın 4. elemesinde nülüler takımından Eda Akkaya (25, İstanbul) eve dönerken böylece ünlüler takımını art arda 3 yarışmacı kaybetti. Daha sonra 5. elenen isim gönüllüler takımından Nihal Candan (21, İstanbul) oldu. Survivor’ın 2. ayı dolarken ünlüler takımı ikisi sakatlık olmak üzere 5 yarışmacı kaybederken gönüllülerden iki kişi yarışmadan çıkmıştı.

YILMAZ MORGÜL VEDA ETTİ

Adanın renkli isimlerinden Yılmaz Morgül (52, İstanbul) yarışmanın 66. gününde adadan ayrıldı Onu yine ünlülerden bir isim Mehmet Özyay (23, Birmingam) takip etti.

DİSKALİFİYE ŞOKU!

Sakatlıkların nedeniyle elemelerin olduğu Survivor 2016’da bir diğer şok da Survivor’ın 3. ayında yaşanan gerginlik ile oldu. Yaşaan olaylar sonucunda gönüllüler takımından Zafer Mete yarışmanın 74. gününde Survivor’dan diskalifiye edildi!

Diskalifiye ile sonuçlanan olaylardan sonra ünlüler iki isim kaybettiler. Tuğba Özay (37, İzmir) 15 oy, Ezgi Avcı (20, İstanbul) 7 oy ile adaya veda eden 8. ve 9. isimler oldular. Tuğba Özay elendiğinde adalar birleştirildi. Yani Ezgi Avı adaların birleşmesi sonrası elenen ilk isim oldu. Ünlülerden art arda iki ismin elenmesini bu seger gönüllerden iki kişinin elenmesi takip etti. 2 Gizem de adadan elendiler. Gizem Kerimoğlu (27, İstanbul) 13 oy, Gizem Memiç 4 oyla adadan ayrıldılar.

Survivor’ın 122. gününde favori şampiyonluk adaylarından İbrahim Yattara (36, Kamsar) yarışmadan elendi. Onu gönüllüler takımından Efecan Dianzenza (25, Londra) takip etti. Survivor 136. günde elenen Yunus Günçe (39, Almanya) ise yarışmadan rekor oyla tam 18 oy ile elendi. Ardanan İbrahim Giydirir (26, İStanbul) elendi.

KIBRIS YOLCULARI BELLİ OLDU!

İbrahim’in elenmesinden sonra sona kalan 5 isim Kıbrıs biletini aldılar. Bunlar Naghan Karadere (32, Osmaniye), Damla Can (25, İstanbul), Çağan Atakan Arslan (26, Sivas), Semih Öztürk (26, Bursa) ve Serkay Tütüncü (24, İzmir) oldu. Sona kalan beş yarışmacıdan da Atakan yarı finali, Serkay ise finali garantiledi.

SURVİVOR’DA KİM ŞAMPİYON OLUR, KİM KAZANIR?

Survivor 2016’da final elemesine kimin çıkacağı kadar kimin şampiyon olacağı da merak ediliyor. Bilindiği gibi yarı final ve finalde yapılacak SMS oylamaları Survivor şampiyonunu belirleyecek. Geriye kalan yarışmacıların oyunlardaki galibiyet mağlubiyet oranlarına bakıldığında ise Atakan’ın %60 galibiyet oranı ile 1., %59 galibiyet oranı ile Serkay’ın ikinci ve %46 galibiyet oranı ile Damla’nın üçünkü olduğu görülüyor.