Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Birsen kimdir? Birsen Bekgöz kaç yaşında, nereli?
Survivor Birsen kimdir? Birsen Bekgöz kaç yaşında, nereli?
Survivor 2018'de Gönüllüler takımında yer alan Birsen Bekgöz kimdir? Parkurlardaki performansı ile göz dolduran Survivor Birsen ada konseyinde ismi çıkanlardan biri... İzleyiciler Birsen Bekgöz kimdir? diye merak ediyor. İşte Birsen Bekgöz hakkında bilinmesi gerekenler...
Magazin 27 Şubat 2018 - 19:02

Survivor Birsen Bekgöz kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Gönüllüler takımında yer alan Birsen Bekgöz, kısa mesafe koşucusu olup 3 kez Türkiye rekoru kırmıştır. Yarışmanın başlangıcında yaşadığı sakatlanma nedeniyle bir süre oyunlara katılamayan Birsen Bekgöz geri döner dönmez performansı ile göz doldurdu. Peki ada konseyinde elenmek üzere ismi yazılan Birsen Bekgöz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

BİRSEN BEKGÖZ KİMDİR?

Birsen Bekgöz, 18 Ekim 1980 tarihinde Almanya'nın Berlin şehrinde doğdu. Bekgöz aslen Ankara'lı. Enka’nın kısa mesafe koşucularından olan Birsen Bekgöz, lisansını Kıbrıs’ta bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde tamamladı.

Türkiye'nin milli koşucularından biri olan Birsen Bekgöz, üç Türkiye rekorunun sahibi. Kariyeri boyunca birçok kez Türkiye Şampiyonluğu yaşayan Birsen Bekgöz, 200 metrede 2004 ve 2005, 400 metre engellide 2004, 2006, 2010 ve 2013 yıllarında zirvede yer alan isim oldu. 2004 yılında Cezmi Or Kupası'nda 400 metre engellide altın madalya kazanan Birsen Bekgöz, İspanya'nın Almeria kentinde 2005 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda 200 metre, 400 metre engelli, 4×100 metre bayrak koşusu ve 4×400 metre bayrak koşusu dallarında yarıştı.

Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanan Birsen Bekgöz, sportmen kişiliğini gözler önüne seren karelerin yanı sıra sık sık kızıyla çekilmiş fotoğrafını paylaşıyor.

Takımındaki diğer isimler gibi oldukça iddialı olan Birsen Bekgöz “Kendimi aşmaya gidiyorum.” Sözleriyle kendi amacını ifade etmişti.