Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Ecem onaran kimdir? Milli atlet Ecem Onaran kaç yaşında?
Survivor Ecem onaran kimdir? Milli atlet Ecem Onaran kaç yaşında?
Survivor 2019 Türkiye ekibi yarışmacılarından biri de Ecem Onaran. Milli atlet Ecem onaran Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezun oldu. Peki Ecem Onaran kimdir ve kaç yaşında?
Magazin 3 Şubat 2019 - 15:09

Güçlü fiziği ile dikkat çeken Ecem Onaran kimdir merak ediliyor. Profesyonel iş hayatına antrenör olarak devam eden Ecem Onaran hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte Ecem Onaran’ın bilinmeyenleri….

ECEM ONARAN KİMDİR?

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu Ecem, atletizme 8 yaşında başladı. Fenerbahçe koordinatörlerinin kendisini keşfetmesi sonucu bu kulübe dahil oldu. 2001’de kapalı salon 300 metre Türkiye rekorunun sahibi oldu. 2002’de 400 metrede tek yarışta dört farklı yaş kategorisinin Türkiye rekorunu elde etti.

2003 yılında koştuğu 55.89’luk 400 metre derecesi ile Avrupa'nın en iyi derecesi ödülünü aldı ve 13 yaşında A Milli Takım'a giren ilk Türk kız sporcu seçildi. Aynı süre zarfında, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Hizmet Veren En İyi Kadın Sporcular ödülüne layık görüldü.
ecem2

Yılmaz Sazak Uluslararası atletizm yarışmasında 100 metre Yıldız Bayanlar Türkiye rekorunun sahibi oldu. Yine milli takım forması altında katıldığı Balkan Şampiyonası’nda 400 metre şampiyonu oldu. Beyrut’ta yapılan Gençlik Olimpiyatları’nda 200 metrede genç olimpiyat 3.’sü oldu. Senelerce üst üste 100, 200, 300 ve 400 metrede kendi yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu ve Türkiye rekortmeni oldu. Şu anda profesyonel hayatına kişisel antrenör olarak devam ediyor.