Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Funda Alkayış kimdir? Funda Alkayış kaç yaşında?
Survivor Funda Alkayış kimdir? Funda Alkayış kaç yaşında?
Survivor 2018 kadrosunda Funda Alkayış da yer alıyor. 27 defa Türkiye Şampiyonu ve 2 defa Dünya Şampiyonu olan Funda Alyakış kimdir, kaç yaşında? İşte Survivor Funda Alkayış hakkında merak edilenler...
Magazin 15 Şubat 2018 - 21:34

Survivor Gönüllüler 2018 kadrosunda yer alan Funda Alkayış kimdir, kaç yaşında? Survivor parkurlarında başarılı performansı ile göz dolduran Funda Alkayış 27 defa Türkiye Şampiyonu ve 2 defa Dünya Şampiyonu olmuştur. İşte Survivor Funda Alkayış’ın hayatı…

FUNDA ALYAKIŞ KİMDİR?

Funda Diken Alkayış, 1987 yılında Mersin'de doğmuştur. Eğitimini Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda tamamlamıştır. 2009 yılında zayıflama amacıyla spora başlayan Funda Diken Alkayış; daha sonra sporu hayatına dahil etmiş ve Kick Boks, Muay-Thai ve Wushu spor dallarıyla uğraşmaktadır.

Ali Alkayış ile evlidir. Funda Alkayış, spora ilk başladığında ailesinin karşı olduğunu bunun nedeninin ise vücudunun morarmış olmasını gösteriyor. Ancak bu spordan vazgeçmediğini inat ettiğini ve başarılı olduğunu belirtmiştir. Kickboksu erkek sporu olarak görmediğini bir çok kadın sporcunun erkek sporcudan başarılı olduğunu belirtmiştir. Bir sporda başarılı olmak için istemenin ve kazanmaya olan inancın önemli olduğunu belirtmiştir. Dünya Şampiyonu olan ve ülkemize 2 altın madalya getirmiştir.