Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Funda Alkayış kimdir? Dünya Şampiyonu Funda Alkayış kaç yaşında ve nereli?
Survivor Funda Alkayış kimdir? Dünya Şampiyonu Funda Alkayış kaç yaşında ve nereli?
Survivor gönüllüler takımında yarışacak Funda Alkayış Kick Boks sporu ile uğraşıyor. 27 defa Türkiye Şampiyonu ve 2 defa Dünya Şampiyonu olan Funda Alkayış kimdir Survivor takipçileri tarafından merak ediliyor. Peki Survivor Funda Alkayış kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Evli mi? İşte tüm merak edilenler...
Magazin 5 Şubat 2018 - 11:48

Funda Alkayış’ın da yarışacağı Survivor 2018 All Star yarışması için geri sayım başladı. Funda Alkayış Survivor 2018’de gönüllüler takımında yer aldı. Kick Boks Dünya Şampiyonu olan Funda Alyakış’ın hayat hikayesi araştırılıyor. Haberimizden yarışmacı hakkında merak edilenlere ulaşabilirsiniz. Peki kimdir Funda Alkayış?

FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Diken Alkayış, 1987 yılında Mersin’de doğmuştur. Eğitimini Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. 2009 yılında zayıflama amacıyla spora başlayan Funda Diken Alkayış; daha sonra sporu hayatına dahil etmiş ve Kick Boks, Muay-Thai ve Wushu spor dallarıyla uğraşmaktadır.
funda-survivor-2

Ali Alkayış ile evlidir. Funda Alkayış, spora ilk başladığında ailesinin karşı olduğunu bunun nedeninin ise vücudunun morarmış olmasını gösteriyor. Ancak bu spordan vazgeçmediğini inat ettiğini ve başarılı olduğunu belirtmiştir. Kickboksu erkek sporu olarak görmediğini bir çok kadın sporcunun erkek sporcudan başarılı olduğunu belirtmiştir. Bir sporda başarılı olmak için istemenin ve kazanmaya olan inancın önemli olduğunu belirtmiştir. Dünya Şampiyonu olan ve ülkemize 2 altın madalya getirmiştir.

Son güncelleme: 19:21 - 18.02.2018