Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Funda kimdir? Dünya Şampiyonu Funda Alkayış kaç yaşında ve nereli?
Survivor Funda kimdir? Dünya Şampiyonu Funda Alkayış kaç yaşında ve nereli?
Kick Boks sporu ile uğraşan Funda Alkayış Survivor'da gönüllüler takımında yer alıyor. 27 defa Türkiye Şampiyonu ve 2 defa Dünya Şampiyonu olan Funda Alkayış kimdir Survivor takipçileri tarafından merak ediliyor. Peki kimdir Survivor Funda Alkayış? İşte tüm merak edilenleri...
Magazin 5 Nisan 2018 - 18:07

10 Şubat'ta başlayan Survivor kadrosu içerisinde dikkat çeken isimlerden biri de Funda Alkayış oldu. Survivor 2018'de Gönüllüler takımında yer alan Survivor Funda'nın Kick Boks Dünya Şampiyonluğu bulunuyor. Peki Funda Alkayış kimdir? İzleyenler tarafından merak edilen Funda Alkayış hakkında merak edilenler haberimizde.

FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Diken Alkayış, 1987 yılında Mersin’de doğmuştur. Eğitimini Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. 2009 yılında zayıflama amacıyla spora başlayan Funda Diken Alkayış; daha sonra sporu hayatına dahil etmiş ve Kick Boks, Muay-Thai ve Wushu spor dallarıyla uğraşmaktadır.

funda-alyakis-kimdir

Ali Alkayış ile evlidir. Funda Alkayış, spora ilk başladığında ailesinin karşı olduğunu bunun nedeninin ise vücudunun morarmış olmasını gösteriyor. Ancak bu spordan vazgeçmediğini inat ettiğini ve başarılı olduğunu belirtmiştir. Kickboksu erkek sporu olarak görmediğini bir çok kadın sporcunun erkek sporcudan başarılı olduğunu belirtmiştir. Bir sporda başarılı olmak için istemenin ve kazanmaya olan inancın önemli olduğunu belirtmiştir. Dünya Şampiyonu olan ve ülkemize 2 altın madalya getirmiştir.