Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor nerede çekiliyor? Dominik nerede? Dominik Cumhuriyeti merak edilenler…
Survivor nerede çekiliyor? Dominik nerede? Dominik Cumhuriyeti merak edilenler…
Survivor'da büyük macera başlıyor. Survivor Dominik'te çekimesi nedeniyle birçok vatandaş Dominik hakkında bilgi almak istiyor. Peki Dominik nerede? Survivor nerede çekiliyor? İşte Dominik Cumhuriyeti hakkında ayrıntılar...
Magazin 2 Şubat 2019 - 17:04

Ekranların fenomen programı Survivor en çok aranılan konuların başında yer alıyor. Merak edilen konulardan biri de Dominik oldu. Survivor'ın nerede çekildiği merak edenler Dominik’i araştırıyor. Peki Survivor’un çekildiği Dominik nerede? Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti yer yer Dominika ile de karıştırılabiliyor.

DOMİNİK CUMHURİYETİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Dominik Cumhuriyeti (İspanyolca República Dominicana, okunuşu ‘Republika Dominikana'), Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.

İKLİMSEL OLARAK DOMİNİK CUMHURİYETİ

Dominik Cumhuriyeti’nin tropik bir iklimi vardır. Fakat mevsimsel sıcaklık değişimlerinden çok bölgesel sıcaklık farklılıkları görülmektedir. Ağustos ayı bunaltıcı şekilde sıcak olur. Ülkede iki yağmurlu mevsim vardır, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu olur. Bu yağmurlar, sadece serinletici etkilidir ve yarım gün sürer. Haziran-Eylül ayları kasırga mevsimidir. Dominik Cumhuriyeti’nin resmî para birimi Dominik Pesosu'dur. Doğu karayip doları da kullanılmaktadır. Kristof Kolomb'un yeni dünyayı keşfinde ilk ayak bastığı yer Bahamalar'da San Salvador adasıdır, daha sonra Küba'nın kuzeyini gezmiş ve Dominik Cumhuriyetinin ve Haiti'nin bulunduğu Hispanyola adasına geçmiştir. Son yıllarda geçirdiği değişim zinciriyle Karayipler'in en lüks tatil mekanlarından biri haline gelmiştir. Dünya Turizm Örgütü istatistiklerine göre Dominik Cumhuriyeti Karayiplerin en popüler turizm yeridir. Turizm, Dominik Cumhuriyeti'nin ekonomisinde önemli yer tutar.