Survivor Nisa kimdir? Nisa Bölükbaşı kaç yaşında? İşte genç sporcunun hayatı…

Survivor 2020'nin en genç isimlerinden olan Nisa Bölükbaşı, yarışmada adı en fazla anılanlar arasında. Genç sporcunun hayatı da merak konusu. Gönüllüler takımında yer alan 'Nisa Bölükbaşı kimdir?' ve 'Nisa kaç yaşındadır?' gibi soruların yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Survivor Nisa kimdir? Nisa Bölükbaşı kaç yaşında? İşte genç sporcunun hayatı…

Özellikle son dönemde Survivor yarışmasının en fazla konuşulan isimlerinden olan Nisa Bölükbaşı, henüz üç aylıkken ve daha sonra yanlız yüzmeye başladı. Voleybol, kayak, tenis gibi sporlarla ilgilenen Survivor Nisa Bölükbaşı’nın hayatı hakkındaki tüm detayları yazımızdan görebilirsiniz. İşte Survivor 2020 Nisa Bölükbaşı’nın biyografisi…

SURVİVOR NİSA BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

2 Temmuz 1998 tarihinde Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

'Acun'un uyarısı Nisa'ya doping olmuş!' İlginizi Çekebilir 'Acun'un uyarısı Nisa'ya doping olmuş!' Survivor 2020 şarkı yarışmasında Nisa, Sercan'ı üzdü İlginizi Çekebilir Survivor 2020 şarkı yarışmasında Nisa, Sercan'ı üzdü