Survivor Sabriye kimdir, nereli? Sabriye Şengül eleme adayı…

Survivor'da haftalar geçtikçe büyük final yaklaşıyor, yarışmacılar birer birer eleniyor. Bu hafta Survivor eleme adaylarından biri de Sabriye oldu. Kaybeden beyaz takımda Türk yarışmacılarının oyları ile eleme adayı olarak gösterilen Survivor Sabriye kimdir, nereli?

Survivor Sabriye kimdir, nereli? Sabriye Şengül eleme adayı…

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Sabriye Şengül, Survivor 2019’un kadrosuna sonradan dahil oldu. İkinci kez yer alacak olan Survivor Sabriye İlk kez 2017 yılında yarışmıştı. Dünya Kick Boxing şampiyonluk ünvanına sahip de olan Survivor Sabriye bu kez daha başarılı olmak istiyor. Peki Survivor Sabriye kimdir? Survivor yarışmacısı Sabriye Şengül nereli?

SURVİVOR SABRİYE KİMDİR? SABRİYE ŞENGÜL NERELİ?

Türk Kickboksçu ve Boksör Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi boksör ve kick boksçular arasında yer alan Sabriye Şengül'ün üç Türkiye şampiyonluğu var. 2016’da İstanbul’da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle'yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu.

Sabriye, Kasım ayında Avusturya Viyana’da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Avusturyalı rakibi Christin Fedller’i yenerek 2. kez Dünya şampiyonu oldu.

Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu her fırsatta belirten Sabriye Şengül, spor hayatına ilk olarak hentbol ile başladı. Sabriye Şengül, Survivor 2017’de ünlüler takımında yer aldı. Survivor 2017 ünlüler kadrosunun en dikkat çeken isimlerinden bir tanesi olan Sabriye Şengül, sempatik tavırlarıyla hem takım arkadaşlarını hem de ekran karşısındakileri güldürüyordu.