Sözcü Plus Giriş

Survivor şampiyonu kim olacak? Survivor’da birinci kim olacak?

Survivor 2016'nın birincisi bu akşam belli olacak. 7 Şubat 2016'da başlayan ve her bölümü soluksuz takip edilen Survivor 2016'nın şampiyonu bu akşamki SMS oylamasının ardından açıklandı. Survivor birincisi Atakan oldu.

Güncellenme: 00:51, 01/07/2016
Survivor şampiyonu kim olacak? Survivor’da birinci kim olacak?

TV8’de 7 Şubat 2016 Pazar günü başlayan ve her bölümü heyecan fırtınası estiren Survivor 2016’nın bu akşam final bölümü yayınlanacak. Survivor 2016’da  Gönüllüler’den Serkay ile Ünlüler’den Atakan SMS oylamasında kozlarını paylaştı ve Survivor şampiyonu Atakan oldu.

ATAKAN VE SERKAY FİNALE NASIL ÇIKTI?

Survivor’un büyük final oyunlarında 1. olan isim Serkay final koltuğuna direkt olarak oturmuştu. Aynı oyunda ise Avatar Atakan 2. olarak yarı final koltuğuna oturmuştu. Semih, Nagihan ve Damla arasında Kıbrıs’ta SMS oylması yapılmış oylamanın galibi Damla olmuştu. Damla bu sonucun ardından Avatar Atakan’ın rakibi olarak 28 Haziran akşamı final için mücadele etmiş ve elenmişti. Bu sonuçların ardından Gönüllüler’den Serkay ve Ünlüler’den Atakan bu akşam Survivor’da şampiyon olmak için SMS oylamasına çıkacak.

İşte Survivor 2016 final yolunda yaşananlar…

SURVİVOR 2016 FİNAL YOLU!

Acun’un Türkiye’ye getirdiği en popüler yarışma formatlarından biri olan Survivor’ın 2016 ayağı sürpriz bir gelişmeyle başladı. İlk eleme daha ada konseyi kurulmadan yaşandı! Ünlüler takımından Serkay Ercan (34, İstanbul) yarışmanın 10. gününde sakatlanarak yarışmayı terk etmek zorunda kaldı.

Survivor’ın 24. gününde yapılan ilk eleme konseyinde ise yarışmaya veda eden isim 5 oyla ünlüler takımından Yağmur Özdemir (20, Bursa) oldu. 31. günde yapılan 2. elemede gönlüller takımından Aylin Şallı (25, İstanbul) yarışmadan elendi. Onu 38. gündeki elemede 3 oy alan ünlüler takımından Ebru Öztürk (31, İstanbul) takip etti!

BİR SAKATLIK DAHA!

Survivor’da bir katalık şoku daha yaşandı ve ünlüler takımından Seda Tetik (26, Ankara) Sruvivor 45. günde yarışmadan ayrılmak zorunda kaldı. Yarışmanın 4. elemesinde nülüler takımından Eda Akkaya (25, İstanbul) eve dönerken böylece ünlüler takımını art arda 3 yarışmacı kaybetti. Daha sonra 5. elenen isim gönüllüler takımından Nihal Candan (21, İstanbul) oldu. Survivor’ın 2. ayı dolarken ünlüler takımı ikisi sakatlık olmak üzere 5 yarışmacı kaybederken gönüllülerden iki kişi yarışmadan çıkmıştı.

YILMAZ MORGÜL VEDA ETTİ

Adanın renkli isimlerinden Yılmaz Morgül (52, İstanbul) yarışmanın 66. gününde adadan ayrıldı Onu yine ünlülerden bir isim Mehmet Özyay (23, Birmingam) takip etti.

DİSKALİFİYE ŞOKU!

Sakatlıkların nedeniyle elemelerin olduğu Survivor 2016’da bir diğer şok da Survivor’ın 3. ayında yaşanan gerginlik ile oldu. Yaşaan olaylar sonucunda gönüllüler takımından Zafer Mete yarışmanın 74. gününde Survivor’dan diskalifiye edildi!

Diskalifiye ile sonuçlanan olaylardan sonra ünlüler iki isim kaybettiler. Tuğba Özay (37, İzmir) 15 oy, Ezgi Avcı (20, İstanbul) 7 oy ile adaya veda eden 8. ve 9. isimler oldular. Tuğba Özay elendiğinde adalar birleştirildi. Yani Ezgi Avı adaların birleşmesi sonrası elenen ilk isim oldu. Ünlülerden art arda iki ismin elenmesini bu seger gönüllerden iki kişinin elenmesi takip etti. 2 Gizem de adadan elendiler. Gizem Kerimoğlu (27, İstanbul) 13 oy, Gizem Memiç 4 oyla adadan ayrıldılar.

Survivor’ın 122. gününde favori şampiyonluk adaylarından İbrahim Yattara (36, Kamsar) yarışmadan elendi. Onu gönüllüler takımından Efecan Dianzenza (25, Londra) takip etti. Survivor 136. günde elenen Yunus Günçe (39, Almanya) ise yarışmadan rekor oyla tam 18 oy ile elendi. Ardanan İbrahim Giydirir (26, İStanbul) elendi.

KIBRIS YOLCULARI BELLİ OLDU!

İbrahim’in elenmesinden sonra sona kalan 5 isim Kıbrıs biletini aldılar. Bunlar Naghan Karadere (32, Osmaniye), Damla Can (25, İstanbul), Çağan Atakan Arslan (26, Sivas), Semih Öztürk (26, Bursa) ve Serkay Tütüncü (24, İzmir) oldu. Sona kalan beş yarışmacıdan da Atakan yarı finali, Serkay ise finali garantiledi.

YARI FİNALE KİM ÇIKTI?

Semih, Nagihan ve Damla arasında SMS oylaması yapıldı. Bu oylamanın ardından sürpriz bir sonuçla Damla galip gelirken yarışmanın favori isimlerinden gösterilen Semih ve başarıları ile göz dolduran yarışmacısı Nagihan yarışmaya veda etti.

FİNALE KİM ÇIKTI?

Damla’nın, Semih ve Nagihan’ı yarışmadan saf dışı etmesinin ardından Damla ve Avatar Atakan finale çıkmak için SMS oylamasında mücadele verdiler. Oylamanın galibi ise ünlü isim Atakan olunca finale adını yazdırdı.

SURVİVOR’DA KİM ŞAMPİYON OLUR, KİM KAZANIR?

Survivor'da 28 Haziran’daki yarı final heyecanın ardından Damla Can'ın elenip Avatar Atakan'ın finale çıkmasıyla Serkay ve Atakan bu akşam finalde yarışacak. Yarışmalardaki performansı ile liderliği elinde bulunduran Avatar Atakan'ın, Survivor adasında, eleme gecelerinin birçok bölümünde SMS oylamalarından lider ayrılması, ibrenin biraz daha Atakan'dan yana olduğunu gösteriyor.

Yayınlanma Tarihi:14:07,