Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Yusuf Karakaya kimdir? Yusuf Karakaya kaç yaşında?
Survivor Yusuf Karakaya kimdir? Yusuf Karakaya kaç yaşında?
Survivor Yusuf Karakaya performansı ve ada yaşantısı ile yarışmanın en dikkat çeken isimlerinin başında geliyor. Survivor Yusuf yarışma öncesinde Kick boksçu olarak tanınırken başarılı performansı ile de Survivor Türkiye takımının en önemli isimlerinden biri olmayı başardı. Peki, Survivor Yusuf Karakaya kimdir, nereli?
Magazin 2 Mart 2019 - 19:37

Survivor’da haftalar geçtikçe mücadele ve heyecan artıyor. Türkiye ve Yunanistan takımlardan birçok isim performansı ile dikkat çekiyor. Yusuf Karakaya takımın en başarılı performansları arasında yer alırken, Survivor Yusuf adada yaşanan gruplaşma ve tartışmalarda da yer alıyor. Peki Survivor Yusuf kimdir? Survivor Yusuf Karakaya kaç yaşında?

YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.