Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor Yusuf kimdir? Survivor Yusuf Karakaya kaç yaşında?
Survivor Yusuf kimdir? Survivor Yusuf Karakaya kaç yaşında?
Survivor'da heyecan yeni takımlarla devam ediyor. Dalaka'nın kurduğu siyah takımda yer alan Survivor Yusuf başarılı performasını yarışmanın başından beri devam ettirmeyi başarıyor. Survivor'da performansı ile daha şimdiden şampiyonluğun favorisi olarak gösterilen Survivor Yusuf Karakaya merak ediliyor. Peki, Survivor Yusuf kimdir? Yusuf Karakaya nereli?
Magazin 7 Nisan 2019 - 18:52

Survivor'da Yusuf Karakaya rüzgarı devam ediyor. Yarışmanın başladığı günden itibaren performansını arttırarak devam ettiren Survivor Yusuf izleyicilerin de en beğendiği isimlerin başında geliyor. Survivor Yusuf Karakaya aynı zamanda adada yaşanan gruplaşma ve tartışmalarda da yer alıyor. Peki Survivor Yusuf kimdir? Survivor Yusuf Karakaya kaç yaşında?

SURVİVOR YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ'da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya'ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası'nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland'a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland'ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland'ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland'da kaldıktan sonra Türkiye'den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC'de Türk bayrağını dalgalandırmak.