Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Survivor’da yaşandı akıllar karıştı…
Survivor’da yaşandı akıllar karıştı…
Gönüllüler takımının öne çıkan ismi kick boks şampiyonu Funda Alkayış'ın adı, geride bıraktığımız günlerde Survivor'da boğulma tehlikesi geçiren yarışmacı olarak anılmış ve yeni tartışmaların kapısını açmıştı.
Magazin 19 Mart 2018 - 09:51

Yarışmanın tanıtım görüntülerinde suyun üzerinde sadece elleri görünen Alkayış’ın bu halleri uzun soluklu bir tartışma yaratmış sonrasında bu tehlikenin yaşandığı bölümü izleyen seyirciler olayın göründüğü kadar ciddi olmadığını anlayıp rahat bir nefes almışlardı. Her ne kadar Funda, konuyla ilgili olarak “Yüzme biliyorum ancak ayaklarım yere değmediğinde rahatsız oluyorum’ şeklinde bir açıklama yapmış olsa da yarışmada boğulma tehlikesi yaşanması panik yarattı. Bu yaşananlar akıllara ‘Yüzme bilmeyenler, Survivor’a katılmalı mı yoksa katılmamalı mı’ sorularını akıllara getirdi.

survivor-funda

BOĞULMA TEHLİKESİ ATLATAN SURVİVOR FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Diken Alkayış, 1987 yılında Mersin'de doğmuştur. Eğitimini Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda tamamlamıştır. 2009 yılında zayıflama amacıyla spora başlayan Funda Diken Alkayış; daha sonra sporu hayatına dahil etmiş ve Kick Boks, Muay-Thai ve Wushu spor dallarıyla uğraşmaktadır. Ali Alkayış ile evlidir. Funda Alkayış, spora ilk başladığında ailesinin karşı olduğunu bunun nedeninin ise vücudunun morarmış olmasını gösteriyor. Ancak bu spordan vazgeçmediğini inat ettiğini ve başarılı olduğunu belirtmiştir. Kickboksu erkek sporu olarak görmediğini bir çok kadın sporcunun erkek sporcudan başarılı olduğunu belirtmiştir. Bir sporda başarılı olmak için istemenin ve kazanmaya olan inancın önemli olduğunu ifade etmiştir. Dünya Şampiyonu olan ve ülkemize 2 altın madalya getirmiştir.