Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Süt Kardeşler ne zaman çekildi? Süt Kardeşler konusu ve oyuncuları…
Süt Kardeşler ne zaman çekildi? Süt Kardeşler konusu ve oyuncuları…
Süt Kardeşler filmi bu akşam televizyon ekranında izleyici ile buluşacak. Süt Kardeşler, 1976 yılında çekilen ve halen ilgi gören Yeşilçam filmlerimizden. İşte Süt Kardeşler filminin konusu ve oyuncuları...
Magazin 8 Mart 2020 - 13:51

Osmanlı’da bahariye eri Ramazan ve Şaban’ın maceralarını anlatan Süt Kardeşler, Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alıyor. Peki Süt kardeşler filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

SÜT KARDEŞLER KONUSU

Filmde, Osmanlı zamanında bahriye eri olan Ramazan ve Şaban’ın maceraları anlatılır. Şaban bir gün sütannesi Melek’ten kendisini İstanbul’a davet eden bir mektup alır. Melek, konağa gelen Ramazan'ı sütoğlu Şaban zanneder. Ağabeyi Hüsamettin'den çekinen Melek, Ramazan'ın damadı olduğunu söyler. Evdeki yanlış anlaşılmalar devam ederken, ev halkı geceleri Gulyabani görmeye başlar. Gulyabani korkusuyla ev halkı daha da yakınlaşır. Tam da bu sırada gerçek damat çıkagelir.

SÜT KARDEŞLER OYUNCULARI

Kemal Sunal – Sütoğlan Şaban
Halit Akçatepe – Emir Eri Ramazan
Ayşen Gruda – Emine
Feridun Çölgeçen – Sarraf Efendi
Dinçer Çekmez – Çavuş
Ergin Orbey – Damat Bayram